Deszczownice

Deszczownice są modną, elegancką, nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych słuchawek łazienkowych. Zapewniają wyjątkowy komfort kąpieli dzięki rozproszeniu strumienia wody. Sprawdzają się doskonale w kabinach o dużych rozmiarach, w stylu minimalistycznym, ale też w bardziej kameralnych przestrzeniach kąpielowych utrzymanych w klasycznym stylu. Deszczownice prysznicowe występują w kilku kształtach, a także oferują różne dodatkowe funkcje, jak kilkanaście programów rozproszenia strumienia wody czy nawet podświetlanie na różne kolory strumienia wody.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 57,00 zł - 1 844,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Sposób montażu

Sposób montażu

Termostat

Termostat

Wykończenie

Wykończenie

Aktywne filtry

Zalety deszczownice prysznicowych

Deszczownice łazienkowe zapewniają niesamowity komfort kąpieli. Delikatny, rozproszony strumień wody okala ciało, dając uczucie przyjemności i odświeżenia, a także zapewniając lekki masaż ciała kropelkami wody. Taka kąpiel poprawia samopoczucie, wpływa korzystnie na skórę i układ krążenia. Wygodniej też jest użytkować deszczownicę niż standardową słuchawkę prysznicową. Deszczownica zamontowana do kolumny prysznicowej, bezpośrednio do sufitu lub ściany jest stabilna i nie wymaga używania rąk już po odkręceniu wody. Deszczownice są także bardziej oszczędne w użytkowaniu niż zwykłe słuchawki prysznicowe, jeśli tylko zawierają perlator. To specjalny system pompujący powietrze do wody. To dzięki niemu mamy wrażenie, że spływa po nas struga wody, niemal jak pod wodospadem, choć tak naprawdę nie ma wielkiego zużycia wody. Deszczownice prysznicowe są też niezwykle stylowe i dodają szyku kabinie oraz aranżacji łazienki. Wyglądają bardzo nowocześnie, ekskluzywnie, elegancko.

Rodzaje deszczownic

Występuje wiele rodzajów deszczownic, począwszy od ich różnych kształtów. Najczęściej stosuje się deszczownice kwadratowe lub prostokątne, są też jednak okrągłe. Deszczownice mogą mieć dwa lub trzy ramiona, przypominać kształtem abażur lampy czy mieć kształt wywołujący kaskadowe spływ strumienia wody. Uniwersalne deszczownice łazienkowe mają możliwość regulacji strumienia wody nawet w kilkunastu programach, co pozwala wybrać między silnym strumieniem a lekkim, zraszającym ciało deszczykiem. W kwestii montażu wyróżnia się deszczownice podtynkowe, montowane na specjalnej baterii modułowej, której korpus jest schowany pod ścianę. Na zewnątrz widać tylko pokrętło do regulacji strumienia wody oraz temperatury. To minimalistyczna deszczownica doskonała do nowoczesnych, industrialnych wnętrz. Deszczownica natynkowa ma baterię z jednym lub dwoma uchwytami, można ją zamontować samodzielnie jako dyszę lub w zestawie z całym panelem prysznicowym.

Deszczownice – do jakiej kabiny je wybrać?

Deszczownice nadają się do każdego rodzaju, kształtu i wielkości kabiny. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model, który będzie pasować stylem do aranżacji łazienki i nie przytłoczy wnętrza kabiny. Można także zamontować deszczownicę nad wanną, niekoniecznie w kabinie prysznicowej. Uniwersalne, stylowe deszczownice w kolorze chromowanym pasują do klasycznych, skandynawskich, nowoczesnych aranżacji łazienek. Z kolei pokryte czarną, matową powłoką deszczownice to bardzo eleganckie i gustowne rozwiązanie do łazienek industrialnych, loftowych, luksusowych.