Baterie umywalkowe

Dobrze dobrana bateria umywalkowa gwarantuje komfortowe mycie rąk, brak problemów z rozchlapywaniem się wody na boki czy po ściankach umywalki, a także umożliwia zaoszczędzenie wody. Precyzyjnie wykonanie z użyciem wysokiej jakości materiałów zapewni długą trwałość armatury i jej bezawaryjność. Dodatkowo stylowe baterie umywalkowe mogą dodać aranżacji łazienki nieco elegancji. Warto wybrać baterię już podczas zakupu umywalki, by stanowiły zgraną całość.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 144,00 zł - 4 945,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Sposób montażu

Sposób montażu

Termostat

Termostat

Wykończenie

Wykończenie

Aktywne filtry

Jak wybrać idealne baterie umywalkowe?

Bateria umywalkowa łazienkowa powinna być dobrana do rodzaju i stylu misy oraz do instalacji hydraulicznej. Dla każdej umywalki i aranżacji łazienki inna bateria będzie tą doskonale pasującą. Są jednak pewne uniwersalne cechy, które musi mieć każda armatura łazienkowa, jeśli ma służyć przez długie lata i spełniać najlepiej swoje funkcje. Bateria umywalkowa składa się z kilku elementów, takich jak wylewka, uchwyt, czy głowica, pozwalająca na ustawienie natężenia i temperatury wody, a także korpus armatury. Te części wykonuje się z różnych materiałów. Najtrwalszymi są głowice ceramiczne, jest to też najczęściej spotykane tworzywo w bateriach wysokiej klasy. Korpus powinien być natomiast wyprodukowany z mosiądzu, a uchwyty z cynku. Całość zwyczajowo pokryta jest chromem, ale warstwa musi być na tyle gruba, by bateria nie zmatowiała się zbyt szybko i była odporna na zarysowania. Producenci z precyzją wykonujący armaturę łazienkową, dbają o takie detale, a do tego zapewniają gwarancję na poszczególne elementy baterii umywalkowych. Dobrej jakości model powinien służyć latami i zachować nienaganny wygląd, przy właściwej konserwacji. Warto też zwrócić uwagę na uszczelki w baterii, które odpowiadają za jej szczelność.

Jak dobrać baterię do umywalki?

Przede wszystkim kran w baterii umywalkowej musi być dobrze dopasowany do niecki umywalki – zbyt krótka wylewka spowoduje, że woda będzie rozpryskiwać się po ściankach urządzenia, a nie spływać do niecki. To bardzo utrudnia wygodne mycie rąk, powoduje zachlapanie umywalki, czy nawet jej okolic. O wiele trudniej jest utrzymać łazienkę w czystości w takiej sytuacji. Gdy zaś wybrana wylewka jest dość wysoka, to niecka umywalki musi mieć odpowiednią głębokość, tak by móc swobodnie zmieścić ręce pod strumieniem wody. Do tego należy sprawdzić rozmiar i kąt nachylenia wylewki - bateria nie powinna być zbyt mała ani zbyt duża w stosunku do umywalki. W obu przypadkach użytkowanie będzie niekomfortowe, a bateria będzie sprawiać wrażenie niedobranej, co od razu rzuca się w oczy.

Jak dopasować baterię umywalkową do aranżacji łazienki?

Oprócz kwestii praktycznych nie należy zaniedbywać też aspektu doboru baterii pod kątem estetyki i dopasowania do stylu aranżacji łazienki. Obecnie dość mocnym trendem jest minimalizm i ponadczasowa elegancja, pasująca do nowoczesnych, loftowych, skandynawskich łazienek w każdym rozmiarze. W wyznaczniki tego trendu wpisują się baterie chromowane, błyszczące, z delikatnymi zaokrągleniami i smukłą linią, a także jednym, wygodnym uchwytem.