Odpływy prysznicowe

Odwodnienia liniowe prysznicowe to wygodne w użytkowaniu i proste w czyszczeniu elementy armatury hydraulicznej o uniwersalnym zastosowaniu. Ich zadaniem jest grawitacyjny odbiór wody i odprowadzanie jej do kanalizacji przez syfon wykonany z plastiku lub metalu. Odpływ liniowy prysznicowy to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w eleganckich, minimalistycznych prysznicach, stanowiąc nie tylko praktyczny element, ale też wysoce estetyczne wykończenie podłogi pod prysznicem.

Aktywne filtry

Czym jest odwodnienie liniowe prysznicowe?

Odpływ liniowy ma formę rynienki na nóżkach, których wysokość można regulować. Jest wbudowany w podłogę w obrębie prysznica. Jedynym widocznym elementem odpływu liniowego jest maskownica zlicowana z posadzką.

Odwodnienie liniowe prysznicowe zastępuje brodzik pod prysznicem i obecnie jest szeroko stosowane w mieszkaniach, apartamentach, domach czy hotelach. Początkowo odpływy tego typu wykorzystywano jedynie w szpitalach, na basenach czy w innych obiektach publicznych z racji tego, że łatwo je utrzymać w czystości i nie stanowią, jak brodziki, przeszkody dla osób o mniejszej mobilności – niepełnosprawnych, starszych czy dla dzieci.

Architekci wnętrz odkryli jednak, że poza tymi zaletami odwodnienia liniowe prysznicowe można wpasować w prysznice o różnej wielkości, różnych kształtach oraz stylistyce wykonania.

Rodzaje odpływów prysznicowych

Odpływy prysznicowe najczęściej przyjmują formę linii prostej, rzadziej łuku montowanego w kabinach półokrągłych czy litery L. Odwodnienie zazwyczaj montowane jest w podłodze, blisko ściany z baterią prysznicową, czasem pośrodku natrysku lub na jego obrzeżach. Można też spotkać odwodnienie liniowe ścienne montowane zaraz nad podłogą, wzdłuż ścianki natrysku z baterią prysznicową. W niewielkich natryskach montuje się odwodnienie liniowe slim – wąskie i bardzo dyskretne.

Odwodnienia prysznicowe liniowe różnią się wyglądem, dzięki czemu można dopasować je do charakteru i stylistyki kabiny prysznicowej oraz całej łazienki. Ponadto odpływy są wykonywane z różnych materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium, tworzywa sztuczne. Warto zwrócić uwagę na parametry takie jak głębokość i długość rynienki, by pasowała do wymiarów kabiny prysznicowej, a także ilość wody maksymalnie przepływającej przez syfon czy dodatkowe funkcje, np. suchy syfon.

Zalety odwodnień liniowych prysznicowych

W ofercie naszego sklepu znajdują się odwodnienia liniowe prysznicowe z plastikowym lub metalowym syfonem w kolorach chromu, czarnego matu, polerowanego szkła przezroczystego lub czarnego o różnych wysokościach zabudowy, szerokości i długości rynienki oraz wysokim stopniu przepływu wody od 40l/min. Odpływy liniowe prysznicowe są funkcjonalne, uniwersalne i wyróżniają się eleganckim w swej prostocie designem zgodnym z obecnymi trendami wykończenia łazienek.