Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe to element wyposażenia często wybierany na końcu i bagatelizowany przy projekcie aranżacji łazienki. Niesłusznie, bo bateria łazienkowa ma wpływ nie tylko na praktyczny aspekt użytkowania wanny, prysznica, czy umywalki, ale także na estetykę aranżacji i łatwość utrzymania łazienki w czystości. Dlatego tak ważne jest, by wybrać baterię dobraną do stylistyki łazienki, funkcjonalną, wygodną w użytkowaniu i czyszczeniu, a także trwałą oraz bezawaryjną. Rodzaj wybranej baterii wpływa na sposób montażu w umywalce czy wannie, więc nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę, ale dobrać właściwy model już na etapie zakupu urządzeń do kąpieli.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 56,00 zł - 8 045,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Sposób montażu

Sposób montażu

Termostat

Termostat

Wykończenie

Wykończenie

Aktywne filtry

Rodzaje baterii łazienkowych

Wyróżnia się wiele rodzajów baterii łazienkowych, przede wszystkim ze względu na miejsce ich montażu – baterie prysznicowe, bidetowe, umywalkowe, wannowo-prysznicowe. Baterie mogą być jedno-, dwu-, trzyotworowe, z pojedynczym lub podwójnym uchwytem. Armatura łazienkowa najczęściej jest ścienna, czyli natynkowa, montowana w ścianie, rzadziej podtynkowa, a są też wersje nablatowe, montowane obok umywalki. Baterie mają wylewki różnego kształtu i długości, niektóre wyciągane węże, wyróżnia się też słuchawki prysznicowe w formie deszczownicy, czy baterie kaskadowe z szeroką wylewką. Armatura łazienkowa może być wykonana z ceramiki, cynku, mosiądzu lub ze wszystkich tych materiałów wykorzystywanych do różnych jej elementów. Baterie łazienkowe są zazwyczaj wykończone w chromie.

Jak dobrać baterię do łazienki?

Przy wyborze baterii do łazienki trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, armatura łazienkowa powinna pasować do instalacji hydraulicznej, jeśli planuje się kosmetyczną zmianę, nieduży remont w łazience, lub nie jest to projekt wykończenia nowego mieszkania i domu, gdzie jeszcze jest czas na zmianę instalacji hydraulicznej. Po drugie, baterie łazienkowe dobiera się do aranżacji przestrzeni, stylu łazienki, dominujących w niej kolorach, do ceramiki, która już jest wybrana czy zamontowana. W kwestii dobrania do konkretnej wanny, umywalki, czy prysznica, nie chodzi tu tylko o dopasowanie estetyczne, ale przede wszystkim o parametry. Należy sprawdzić rozmiar i kąt nachylenia wylewki, by bateria nie była zbyt mała w stosunku do wanny lub umywalki, albo zbyt duża.

Jak dopasować baterię łazienkową do stylu wnętrza?

Do łazienki w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym i skandynawskim polecane są minimalistyczne w formie, eleganckie baterie np. chromowane. Do wnętrz loftowych nadają się też trzyotworowe baterie z klasycznymi kurkami krzyżykowymi, które wracają do łask. Stylizowane na retro baterie o bardzo designerskich wzorach, czy fikuśnych pokrętłach, pasują do aranżacji w stylu vintage - szczególnie gdy wykończone są mosiądzem.