Odpływy kwadratowe

Każdego roku sięgamy po coraz nowocześniejsze i bardziej minimalistyczne rozwiązania do naszych łazienek. Jeśli i tobie marzy się kabina prysznicowa bez brodzika, będziesz potrzebować odpływu, który jest na stałe wbudowany w podłogę. Odprowadza on wodę do rur kanalizacyjnych, jednocześnie podkreślając elegancki styl wnętrza. Dzięki niemu uzyskasz płynną i harmonijną linię podłogi, optycznie powiększając przestrzeń. Odpływ kwadratowy to doskonała alternatywa dla podłużnych odpływów liniowych – jest ceniony za modny wygląd i doskonałe parametry użytkowe.

Aktywne filtry

Odpływ kwadratowy – jakie są jego zalety?

Odpływ prysznicowy kwadratowy określany także jako kratka ściekowa jest najczęściej dostępny w dwóch wersjach – z syfonem mokrym i suchym, przeznaczonym do kotłowni czy garażu. W łazience montuje się pierwszy rodzaj ze względu na częsty przepływ wody. Dlaczego warto sięgnąć po odpływ kwadratowy? Dzięki niemu zrezygnujesz z brodzika na rzecz kabiny walk in, ciesząc się łatwiejszym dbaniem o czystość i wygodą podczas brania kąpieli w pojedynkę lub w parze. Odpływy punktowe wyróżniają się także świetną przepustowością, dlatego woda będzie bez trudu spływała rurami kanalizacyjnymi. Są łatwe w czyszczeniu i zapychają się rzadziej niż modele liniowe – wiele produktów wyróżnia się regulowaną wysokością oraz wysoką klasą obciążenia.

Stylowy i trwały odpływ prysznicowy kwadratowy

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne odpływy punktowe, które z pewnością posłużą ci przez lata. Wybierz model z modną falą na ruszcie, do zabudowy z płytką lub innymi dekoracyjnymi perforacjami, które podkreślą klasyczny, rustykalny lub romantyczny wystrój wnętrza. To modele o wielkości ok. 10x10 cm lub 15x15 cm, które mocuje się na środku lub na brzegu kabiny, dbając o odpowiedni spadek poziomu. Każdy odpływ prysznicowy kwadratowy różni się przepustowością, która musi być wyższa niż wydajność dysz, gdyż inaczej nie nadąży odprowadzić gromadzącej się wody. Nie zapominaj o grubości stropu – zbyt wysoki syfon nie będzie odpowiedni do starego budownictwa. Odpływy w naszym sklepie zachwycą cię zarówno pod kątem wizualnym, jak i technicznym – są wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, dzięki czemu nie uszkodzą ich kosmetyki ani środki chemiczne.

Nowoczesne rozwiązania – trendy w odpływach

Odpływy prysznicowe już dawno przestały być jedynie praktycznym elementem armatury łazienkowej – w naszej ofercie znajdziesz wiele innowacyjnych rozwiązań stylistycznych, które zyskują coraz większą popularność. Modne są nie tylko modele w kolorze srebrnym, szczotkowane, chromowane, ale także w kolorze czarnym lub złotym, pasujące do łazienki w stylu glamour. Nowoczesne odpływy mogą być nawet źródłem światła w łazience, dlatego koniecznie obejrzyj pełną ofertę i znajdź najlepszy model odwodnienia do swojej łazienki.