Akcesoria prysznicowe

Urządzenie miejsca do kąpieli z prysznicem wymaga podjęcia szeregu decyzji. Kabina z brodzikiem czy bez? Brodzik wysoki, niski, a może płytki? W jakim kształcie? Kabina ustawiona w narożniku czy wnęce? Jaki rodzaj oszklenia? A na sam koniec pozostaje dobranie właściwych, funkcjonalnych, estetycznych akcesoriów prysznicowych. Można postawić na armaturę w formie zestawu prysznicowego, czy kolumny lub samodzielnie stworzyć ją, wybierając baterię, słuchawkę i wąż prysznicowy. Jakie są dostępne akcesoria prysznicowe i czym się różnią? Które z nich stanowią niezbędne elementy w kabinie prysznicowej?

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 35,00 zł - 1 844,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kształt - Rodzaj

Kształt - Rodzaj

Aktywne filtry

Rodzaje akcesoriów prysznicowych

W dobrym sklepie z armaturą łazienkową znajdziesz liczne akcesoria do prysznica, które umożliwiają samodzielne stworzenie zestawu prysznicowego lub wybranie gotowego kompletu ze słuchawką, wężem, a nawet deszczownicą.

Słuchawki prysznicowe i węże

Słuchawki prysznicowe to podstawowy element armatury w kabinie. Można znaleźć wiele słuchawek, różniących się funkcjami oraz estetyką. Dostępne są modele o różnych kształtach, parametrach, opcjach regulowania szerokości strumienia wody, a także w wielu kolorach – przy czym najbardziej popularny to błyszczący chrom. Słuchawka prysznicowa połączona jest z baterią wężem prysznicowym, który najczęściej wykonuje się z tworzywa sztucznego, metalu lub włókna nylonowego. Długości węża zaczynają się od 120 cm, a osiągają nawet 200 cm.

Uchwyty, drążki prysznicowe i półki

Do słuchawki i węża przyda się także uchwyt punktowy, w kształcie okrągłym lub kwadratowym, który montuje się do ściany w kabinie. Dzięki temu słuchawka może być przymocowana i umożliwia to kąpiel pod natryskiem bez konieczności trzymania słuchawki. Drążek prysznicowy to jeszcze bardziej funkcjonalna opcja, bo pozwala regulować wysokość umieszczenia uchwytu ze słuchawką, dzięki czemu wygodnie mogą się kąpać użytkownicy o różnym wzroście. Do takiego zestawu słuchawki, baterii, węża, uchwytu lub drążka, można także dobrać półkę prysznicową na kosmetyki.

Zestawy prysznicowe i kolumny

Osoby, które nie chcą samodzielnie komponować armatury prysznicowej, kupując oddzielnie słuchawkę, wąż, drążek do baterii prysznicowej, mogą wybrać gotowy zestaw prysznicowy. Taki komplet składa się ze słuchawki, węża, uchwytu lub drążka. Parametry zestawu dobierz do wielkości kabiny, a także wzrostu użytkowników – osoby wysokie powinny postawić na dość długi drążek i wąż, by móc swobodnie korzystać z natrysku. Położenie uchwytu na słuchawkę można dowolnie regulować na drążku, co zwiększa praktyczność tego rozwiązania. Do zestawów czasem dołącza się też mydelniczkę czy półkę na kosmetyki. Bardziej rozbudowana formą zestawu są kolumny prysznicowe, które poza podstawowymi akcesoriami do prysznica mają również np. deszczownicę, czy baterię termostatyczną.