Odpływy z plastikowym syfonem

Odwodnienia z plastikowym syfonem to rodzaj liniowego odpływu stosowanego zamiast brodzika w kabinach prysznicowych celem grawitacyjnego odbioru wody i jej odpływu do kanalizacji. Odwodnienia prysznicowe wbudowane są w posadzkę i stanowią funkcjonalny, estetyczny element wykończenia kabiny i łazienki, który idealnie sprawdza się zwłaszcza w nowocześnie urządzonych wnętrzach hołdujących minimalistycznym trendom. Tego typu rozwiązanie stosowane jest w kabinach walk-in odgrodzonych przepierzeniem z hartowanego szkła, co powiększa optycznie łazienkę i pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Wyeliminowanie brodzika i płaskie wejście do kabiny umożliwia korzystanie z niej każdemu, również dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym.

Aktywne filtry

Zalety odwodnienia liniowego z plastikowym syfonem

· Komfort korzystania z kabiny prysznicowej dzięki płaskiemu wejściu i braku brodzika.

· Trwałość i wytrzymałość dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, odporność na korozję i szkodliwe działanie substancji chemicznych występujących w kosmetykach.

· Estetyczny, nowoczesny i minimalistyczny wygląd sprawiający, że odpływy mają uniwersalne zastosowanie w wielu kabinach i łazienkach, a poza funkcjonalnością wyróżniają się też estetyką.

· Różnorodność rodzajów odpływów pozwalająca na dopasowanie rozwiązania do aranżacji łazienki, wymiarów kabiny i potrzeb użytkowników.

Na co zwracać uwagę w odwodnieniach z plastikowymi syfonami?

Odwodnienia prysznicowe z plastikowym syfonem są wbudowane w podłogę, a ich widoczną częścią jest jedynie maskownica. To właśnie jej wygląd stanowi zatem o estetyce odpływu, dlatego warto zwrócić uwagę na jej kolorystykę, wzornictwo oraz materiał wykonania. Niezbędne jest także sprawdzenie szerokości i długości i wysokości rynienki oraz syfonu, co ma niebagatelne znaczenie przy montażu. Poza nietuzinkowym wyglądem odpływ liniowy musi być wysoce funkcjonalny, to znaczy sprawnie odprowadzać wodę. Tę cechę określa przepustowość wyrażana w litrach wody przepływającej przez syfon na minutę. Im większa przepustowość, tym lepiej, a w odpływach z plastikowym syfonem powinna ona wynosić minimum 40 l/min. Warto wybrać większą przepustowość do kabin z dużym zużyciem wody, czyli z deszczownicą czy panelem z hydromasażem. Nowoczesne odpływy mają także zapadkę uniemożliwiającą przedostanie się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do prysznica, gdy w syfonie nie ma wody – ta funkcja zwana jest suchym syfonem.

Zalety odpływów z plastikowym syfonem

Odpływ z plastikowym syfonem wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, w tym polipropylenu, stali nierdzewnej czy hartowanego szkła barwionego lub przezroczystego. W sklepie dostępne są różne wymiary odpływu od minimalnej wysokości zabudowy wynoszącej 52 mm. Wszystkie nasze odpływy mają funkcję suchego syfonu i samooczyszczenia, a często także dodatkową opcję double outflow system, czyli system odpływu wody spod płytki w przypadku mikrouszkodzeń płytek ceramicznych i fug. Syfony wykonane są z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, używanych w instalacjach wodno kanalizacyjnych, oraz mogą być obracane o 360 stopni. Produkty mają specjalne mocowanie pozwalające na regulację zarówno wysokości, jak i kąta nachylenia odpływu. Przepustowość odpływów z plastikowym syfonem wynosi od 48 l/min.