Akcesoria do brodzików

Kabiny prysznicowe wyposażone w brodzik należą do praktycznych rozwiązań w łazience. Elegancki, minimalistyczny brodzik doskonale wpisuje się w pomieszczenie urządzone w nowoczesnym stylu. Wyższe modele mogą stanowić doskonały kompromis, gdy nie znalazłeś wystarczająco dużo miejsca, aby wyposażyć łazienkę w wannę. W ofercie naszego sklepu znajdziesz także niezbędne akcesoria do brodzików, które mogą być Ci potrzebne na etapie montażu oraz elementy, które poprawią komfort korzystania z kabiny z brodzikiem.

Akcesoria do montażu brodzików prysznicowych

Odpowiednio ustawiony i zamontowany brodzik posłuży Ci przez wiele lat. Dlatego warto wybrać akcesoria do brodzików najwyższej jakości, które dadzą Ci gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Nóżki i stelaże są podstawowym elementem montażu. Dzięki nim bez trudu uda Ci się wypoziomować brodzik i skutecznie zapobiegniesz nierównościom, które mogą spowodować zaleganie wody i wywołać szkody spowodowane długotrwałym zaleganiem wilgoci.

Istotne są także wszelkie elementy uszczelniające. Cała instalacja nie może przeciekać - następstwem niedokładności na tym etapie może być uszkodzenie posadzki, a w efekcie… kolejny remont. Ponadto wilgoć jest doskonałym środowiskiem do rozwoju niebezpiecznych grzybów i pleśni. Zabezpiecz wszystkie szczeliny z pomocą silikonu sanitarnego lub specjalnej taśmy.

Popularne akcesoria do brodzików

Niezbędnym elementem jest syfon wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zadba o płynne odprowadzanie wody z kabiny prysznicowej.

Coraz większą popularność zdobywają styropianowe nośniki, które nie stanowią trudności na etapie montażu, gdyż są lekka konstrukcją. Styropian jest doskonałym izolatorem i zadba o dłuższe utrzymanie odpowiedniej temperatury - szczególnie jeśli brodzik ma służyć Ci jako wanienka dla dziecka. To materiał, który będzie redukował głośne odgłosy spływającej wody. Wykazuje się dużą odpornością na wpływ wilgoci i stanowi idealne podłoże dla płytek.

Jeśli nie chcesz montować płytek, możesz zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest listwa maskująca do brodzika. To proste rozwiązanie bez trudności zamontujesz samodzielnie i w łatwy sposób zadbasz o utrzymanie estetyki w pomieszczeniu.

Zwiększ komfort w swojej łazience wybierając odpowiednie akcesoria do brodzików

Jeśli wśród użytkowników kabiny prysznicowej są osoby niepełnosprawne lub starsze, którym trudności może sprawić utrzymanie pozycji stojącej, warto zamontować wygodne siedzisko. Akcesoria do brodzików są dostępne w wielu kształtach, stylach i kolorach. Możesz wybrać np. model składany, który w razie potrzeby schowasz i nie będzie zabierał cennego miejsca w niedużej kabinie.

Zadbaj też o wszystkie detale, które sprawią, że korzystanie z brodzika będzie wygodne i zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Możesz wybierać spośród kratek, osłon i pokryw, które zgrabnie wpasują się w styl łazienki i zakryją elementy odwodnienia. Nie mogą utrudniać regularnego spływu wody.

Urządzając łazienkę wybierz wszystkie elementy jej wyposażenia od najlepszych producentów. Zwróć uwagę na jakość wykonania konkretnych produktów, udzielaną gwarancję oraz dopasowanie wszystkich szczegółów do wybranego stylu aranżacji pomieszczenia.