Akcesoria do wanien

Komfortowe, praktyczne, a jednocześnie eleganckie urządzenie łazienki nie należy do prostych zadań. Jednak dostępność wielu rozwiązań i funkcjonalnych dodatków znacznie ułatwia wszelkie wyzwania. Wanna czy kabina prysznica - niezależnie od tego, które z tych rozwiązań znajdzie się w Twojej łazience, warto wybrać elementy dodatkowe, które sprawią, że korzystanie z niej będzie prawdziwą przyjemnością. Zwróć uwagę na bogatą kategorię, jaką są akcesoria do wanien, kabin prysznicowych oraz umywalek. Niepozorne dodatki mogą poprawić Twój komfort.

Akcesoria do wanien pomocne w trakcie montażu

Montaż wanny, szczególnie lekkiego modelu akrylowego, nie należy do trudnych zadań. Szczególnie jeśli wcześniej zaopatrzysz się w dodatkowe elementy, które mogą wiele ułatwić. Akcesoria do wanien, które są niezbędne na etapie montażu, to na przykład stelaże i nogi. Stelaż ma za zadanie zapewnić stabilność całej konstrukcji i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom łazienki. Może się okazać, że wybrany przez Ciebie model powinien zostać zamocowany na specjalnych nogach do wanny - dobierz je odpowiednio do modelu, na który się zdecydowałeś. Nóżki zazwyczaj są regulowane, zatem możesz decydować o wysokości montażu, a dodatkowo bardzo dokładnie wypoziomować wannę. Jeśli Twój wybór padł na niecodzienny kształt wanny - upewnij się, jakie rozwiązanie powinieneś zastosować. Wybierz także obudowę do wanny, która wpasuje się w styl Twojej łazienki.

Które akcesoria do wanien zwiększą bezpieczeństwo?

W tej kategorii najczęściej wymienia się uchwyty i rączki, które montowane są na rantach wanny. Ich zadaniem jest pomoc w czasie wchodzenia do wanny oraz opuszczania jej po kąpieli. To rozwiązanie szczególnie polecane jest, jeśli wśród użytkowników są osoby starsze lub niepełnosprawne, którym wejście do wanny może sprawić trudności. Warto wyposażyć zbiornik w ten nieduży, a jakże praktyczny dodatek, który zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Siedzisko to kolejny element, w który warto wyposażyć swoją wannę. To nie tylko dodatkowa pomoc dla osób, dla których ze względów zdrowotnych polecana jest pozycja siedząca. Jeśli w czasie kąpieli zapragniesz oddać się zabiegom pielęgnacyjnym - docenisz rolę siedziska w wannie.

Akcesoria do wanien zwiększające komfort kąpieli

Kąpiel w wannie sama w sobie jest formą relaksu. Wyobraź sobie, że szyję opierasz o wygodny zagłówek. Brzmi dobrze? Ten prosty element w kształcie niedużej poduszki może znacznie podnieść Twój komfort i sprawi, że niechętnie zakończysz kąpiel.

Jeśli należysz do grupy fanów długich kąpieli, ale nie chcesz utrudniać korzystania z łazienki innym domownikom, możesz zakupić parawan nawannowy. Dzięki niemu oddzielisz strefę kąpielową od pozostałej części pomieszczenia. Do praktycznych zalet tego rozwiązania zaliczymy znaczne ograniczenie rozchlapywania wody poza obszar wanny.

Zagłówki, siedziska, uchwyty, półki - te i inne akcesoria do wanien powinny zostać wykonane z trwałych materiałów, wykazujących się wysoką odpornością na działanie wilgoci. Dobrze, jeśli zostały zabezpieczone dodatkową powłoką ochronną. Wybieraj produkty od najlepszych producentów, za którymi przemawiają lata doświadczenia i pełen profesjonalizm.