Baterie wannowo-prysznicowe

Wybór baterii wannowo-prysznicowej przemyśl dobrze już na etapie projektowania aranżacji łazienki albo przynajmniej przy zakupie wanny lub kabiny. Bateria znacząco wpływa na wygodę kąpieli, a do tego może przesądzać o tym, czy łatwo będzie utrzymać okolice miejsca kąpielowego w czystości. Ponadto armatura wykorzystywana w wannie powinna być dopasowana stylem do całego pomieszczenia, bo nawet tak drobny element może zaburzyć harmonię i estetykę wnętrza.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 114,00 zł - 414,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Sposób montażu

Sposób montażu

Termostat

Termostat

Wykończenie

Wykończenie

Aktywne filtry

Jak wybrać idealną baterię wannowo-prysznicową?

Idealna bateria wannowo prysznicowa cechuje się przede wszystkim precyzyjnym, estetycznym wykonaniem oraz wysoką trwałością. Użyte materiały mają wpływ na oba te aspekty. Wysokiej klasy baterie składają się z ceramicznych głowic, które mają pięcioletnią gwarancję i są najtrwalsze, mosiężnego korpusu, także z długoletnią gwarancją, oraz pokryte są grubą warstwą chromu. Im grubsza powłoka z chromu, tym większa pewność, że bateria z czasem nie stanie się matowa i porysowana. Chrom wpływa także na wygląd baterii, nadając jej eleganckiego połysku. Reszta parametrów i cech baterii zależna jest już od tego, w jakiej ceramice ma być montowana, a także jaki jest styl wykończenia łazienki. Idealna bateria będzie też inaczej wyglądać dla każdego użytkownika, bo niektórzy ponad wszystko cenią sobie wygodę i praktyczne aspekty, inni zaś estetykę.

Jak dobrać baterię do prysznica lub wanny?

Bateria wannowa i prysznicowa musi pasować do miejsca jej zamontowania, zarówno jeśli chodzi o instalację hydrauliczną, jak i rozmiar kabiny, czy wanny, oraz wygląd tych elementów. Koniecznie sprawdź, czy kąt nachylenia wylewki i jej rozmiar pasuje do niecki wanny - to znaczy, czy armatura nie wydaje się zbyt mała lub zbyt duża w stosunku do wanny. To samo tyczy się kabiny, gdzie w niewielkich rozmiarach np. 80x80 cm, nie należy montować zbyt przytłaczających i rozbudowanych baterii. Przy montażu baterii w wannie zwróć też uwagę na długość wylewki, tak by woda nie rozpryskiwała się na boki, zamiast wpadać do niecki. Jeśli cenisz sobie komfort, to wybierz model z jednym uchwytem, by odkręcać wodę jedną ręką i szybko dopasować jej temperaturę do potrzeb.

Jak dopasować baterie wannowo-prysznicowe do aranżacji łazienki?

Uniwersalne modele baterii – błyszczące, chromowane, zgodne z minimalistycznym trendem aranżacji wnętrz, o delikatnej, smukłej linii i z jednym uchwytem – pasują do aranżacji w wielu stylach, od na wskroś nowoczesnego po bardziej romantyczny, czy nawet mający sprawiać wrażenie luksusowego. W przypadku bardziej oryginalnych baterii, o nietuzinkowym kształcie kurków, kranów, eklektycznym wykończeniu złożonym z kilku materiałów, np. z dodatkiem ceramiki, kryształów, mosiądzu, to trzeba ostrożnie je dobierać. Mogą mocno zaburzyć harmonię wnętrza, jeśli nie będą pasować do stylu łazienki, a ponadto szybko się nimi znudzisz. Takie rozwiązania najczęściej pasują do łazienek o charakterze vintage, rustykalnym, country i mocno industrialnym.

Oferta baterii wannowo-prysznicowych

Solidne i trwałe, ale przy tym subtelne i eleganckie – takie są właśnie baterie wannowo-prysznicowe oferowane w naszym sklepie. Tylko wysokiej jakości materiały, a do tego błyszczący, ponadczasowy chrom. Na poszczególne elementy baterii producent daje gwarancję 10-,5- i 2-letnią.