Blog

Jacuzzi bez tajemnic

Kalendarzowa wiosna jest już z nami. Pogoda płata jeszcze figle, ale czym są powracające podmuchy zimowego powietrza, jeśli możesz spędzić wieczór w towarzystwie gorących bąbelków w jednym z naszych jacuzzi? Jeśli na liście Twoich postanowień noworocznych na 2023 rok znalazł się zakup przydomowej wanny z hydromasażem, poniżej dowiesz się, dlaczego warto to postanowienie zrealizować i na co zwrócić szczególną uwagę!

 

Dlaczego warto?

Jacuzzi to nie tylko luksusowa alternatywa zwykłej wanny, która wzbogaci wystrój domu, tarasu lub ogrodu. To pożądane przez wielu urządzenie to relaks, odpoczynek, rozrywka, ale także wiele prozdrowotnych właściwości. Kąpiel w bąbelkach nie tylko redukuje napięcia mięśniowe, wspomaga ukrwienie, zmniejsza bóle kostno-stawowe, ale także ujędrnia skórę, pomaga w redukcji cellulitu i wspomaga trawienie. Podczas korzystania z jacuzzi możemy czerpać ze wszelkich dobrodziejstw chromoterapii (czyli leczenia kolorami) oraz aromaterapii. Ponadto, jacuzzi, nawet to stojące na zewnątrz, daje możliwość cieszenia się gorącymi kąpielami całym rokiem, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. To tylko kilka zalet wynikających z posiadania własnej wanny SPA. Tych, którzy choć raz zażywali bulgoczących kąpieli, nie trzeba przekonywać, że ma ich ona znacznie więcej. Zapraszamy do lektury naszego miniporadnika, który podpowie, jak wybrać jacuzzi idealne.

 

Wielkość

Najbardziej oczywistą cechą, na którą musimy zwrócić uwagę, wybierając jacuzzi do naszego mieszkania, domu, ogrodu czy na taras jest jego rozmiar. Mniejsze przestrzenie pozwalają na mniejsze szaleństwo, jeśli chodzi o wybór modelu. Dopasowanie wanny z hydromasażem do pomieszczenia jest szczególnie ważne, bo źle dobrana, może blokować przejście i utrudniać czerpanie przyjemności w bąbelkach z pełną swobodą. Najlepszą wskazówką przy wyborze rozmiaru jacuzzi jest dopasowanie jego wielkości do ilości osób, które faktycznie będą korzystać z niego w jednym czasie. W asortymencie posiadamy zarówno wanny dwuosobowe, jak i takie, które pomieszczą sześciu i więcej użytkowników. Dostępne w naszym sklepie modele spełnią w tym aspekcie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Kształt

Kształt jacuzzi to druga, po rozmiarze, najważniejsza cecha, którą musimy wziąć pod uwagę decydując się na zakup. Najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny kształt wanny z hydromasażem to oczywiście kwadrat. Równie często klienci stawiają na wanny prostokątne. Nieco rzadziej, bo w szczególnych przypadkach, decydują się oni na sześcio- lub ośmiobok. Ostatnim trendem w aranżacji zwłaszcza wnętrz, jest jacuzzi owalne. Jest to niezwykle stylowe i efektowne, jednak mniej praktyczne rozwiązanie, bo wymaga ekspozycji centralnej i zajmuje o wiele więcej miejsca, niż standardowe jacuzzi w kształcie kwadratu, które można ustawić narożnie lub bezpośrednio pod ścianą. Wybierając kształt wanny z hydromasażem czy wewnętrznej, czy zewnętrznej, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, w jakim stylu chcemy zaaranżować pomieszczenie, ale także na aspekt opisany w poprzednim akapicie, czyli na ilość osób, które będą docelowo korzystały z jej uroków. Niecki kwadratowe świetnie sprawdzą się dla czterech lub sześciu osób, prostokątne zaś dla dwóch. Nieco prościej sprawa wygląda w przypadku zakupu jacuzzi do ogrodu lub na taras, gdyż z zasady dysponujemy wtedy większą ilością miejsca i przestrzeń nie ogranicza nas już w tak dużym stopniu.

 

Materiały

Wybierając domowe lub ogrodowe jacuzzi warto także zwrócić uwagę na materiały z jakich zostało ono wykonane. Użyte surowce to przede wszystkim gwarancja jakości i tego, że zakupiony produkt będzie nam służył długie lata. W końcu wanna z hydromasażem to nie jest zakup na jeden sezon. Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji niecek w jacuzzi jest akryl. Cechuje go lekkość, wysoki poziom gładkości, wytrzymałość, a także możliwość uzyskania nietypowych kształtów. Materiał użyty do wykonania obudowy jacuzzi również ma znaczenie. Należy wziąć pod uwagę nie tylko to, w jaki sposób kolor i struktura zapewniają wrażenia estetyczne, ale także to, czy z danej powierzchni łatwo czy trudno będzie usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

 

Estetyka

Z punktu widzenia aranżacji przestrzeni, estetyczne aspekty modelu jacuzzi nie pozostają bez znaczenia. Dobrze urządzone miejsce odpoczynku to nie tylko relaks dla ciała, ale i ducha. W przypadku jacuzzi ogrodowego sprawa wydaje się dość prosta. Zazwyczaj standardowe modele z czarną, grafitową lub brązową obudową wpisują się wyśmienicie w większość zewnętrznych aranżacji. Wystarczy wziąć pod uwagę dopasowanie wanny z hydromasażem do koloru mebli ogrodowych, huśtawek czy elementów elewacji domu lub odwrotnie, wybrać dodatki pasujące do wybranego modelu jacuzzi. Podobne kryteria estetyczne i dopasowanie stylów powinno być jednym z kryteriów wyboru wanny z hydromasażem do aranżacji wewnętrznej. Niecka jacuzzi jest zazwyczaj koloru białego, obudowy mogą się od siebie różnić zarówno kolorem, jak i strukturą. Tutaj jedyne kryterium, jakiego musimy się trzymać, to własne upodobania. Przy wyborze konkretnego modelu warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie LED. Feeria barw doda nie tylko klimatu, ale także będzie nietuzinkowym elementem wystroju. Podświetlane modele sprawdzą się doskonale na przyjęcia, zabawy, ale także na romantyczny wieczór. Ponadto, naukowo udowodniono, że oświetlenie wanny może pomóc nam w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Lecznicze działanie kolorów nazywane jest chromoterapią.

Trochę techniki

Wybierając wannę z hydromasażem do użytku w domu, ogrodzie lub na tarasie warto zastanowić się nad tym, jakie mamy względem niej oczekiwania. Poszczególne modele mogą się od siebie różnić ilością i rodzajem dysz. Dostępne są zarówno takie, które posiadają dysze wyłącznie do masażu wodnego, jak i takie, wyposażone w dysze do masażu powietrzno-wodnego. Dla użytkownika ważne jest także to, czy dysze osadzone są w niecce nieruchomo, czy też posiadają funkcję ruchu, tj. zmieniają kierunek i kąt, tym samym urozmaicając masaż. Decydując się na zakup jacuzzi powinniśmy zwrócić też uwagę na moc pompy i jej prędkość. Domowe lub ogrodowe jacuzzi to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, żeby wszelkie zainstalowane podzespoły były możliwie najwyższej jakości i posiadały najlepsze parametry. Istotnym dla posiadacza jacuzzi będzie także fakt, czy jest ono wyposażone w panel sterowania. Jest to pewnego rodzaju mózg całego modelu i odpowiada między innymi za sterowanie funkcjami i za utrzymanie stałej temperatury wody. Kupując jacuzzi, zwłaszcza takie, które swoje miejsce znajdzie w ogrodzie lub na tarasie, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada pokrywę z termoizolacją. Takie rozwiązanie nie tylko zapobiegnie niekontrolowanej utracie ciepła, ale także pozwoli zadbać o czystość wody znajdującej się w niecce. Jacuzzi ma cieszyć swoich użytkowników całym rokiem i nie powinny być mu straszne nawet zimowe warunki atmosferyczne.

 

Usytuowanie

Niezwykle ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę kupując wannę z hydromasażem do domu albo na taras jest fakt, że na docelową wagę składa się nie tylko waga samej wanny, ale także ciężar znajdującej się w niej wody. Należy zatem ze szczególną starannością dobrać miejsce, w którym znajdować się będzie nasze jacuzzi lub wykonać specjalne umocnienia, na przykład stropu, aby móc się cieszyć bezpiecznymi kąpielami w bąbelkach.

 

Porozmawiajmy o pieniądzach

Bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest cena wanny z hydromasażem. Koszt zakupu takiego urządzenia może być bardzo zróżnicowany. Wynika to z wielu czynników, jakimi są, chociażby opisane wyżej: rozmiar, kształt wanny, wszelkie jej funkcjonalności, rodzaj dysz, materiały wykorzystane do produkcji. Przede wszystkim przymierzając się do zakupu jacuzzi należy określić budżet, pamiętając o tym, że jest to inwestycja na wiele lat. Najtańsze wanny z hydromasażem można nabyć już za około 3 tysiące złotych. Należy jednak wziąć pod rozwagę fakt, że w wielu przypadkach wyższa cena to gwarancja sprawdzonego producenta, lepsza jakość wykonania i użytych surowców, wytrzymałość, solidność i bezawaryjność. Najtańsze modele mają zwykle ograniczony zakres funkcjonalności, droższe zaś umożliwiają zmianę kąta nachylenia dysz, posiadają co najmniej kilka trybów masażu, automatyczne podgrzewanie wody, odtwarzacz muzyki, podświetlenie LED, a nawet umożliwiają sterowanie ustawieniami jacuzzi za pomocą pilota. Rozmawiając o kosztach wiążących się z zakupem domowej lub ogrodowej wanny z hydromasażem wspomnieć należy, że niekiedy będzie się on wiązał z poniesieniem dodatkowych kosztów, związanych na przykład z koniecznością umocnienia stropu, jeśli wanna z całym obciążeniem będzie znajdowała się wewnątrz budynku.

 

To Ty dokonujesz wyboru

Dokonując zakupu wanny z hydromasażem do domu, ogrodu lub na taras, musimy przede wszystkim słuchać własnych potrzeb. Jeśli jacuzzi ma służyć jedynie celom rekreacyjnym, to mniej zaawansowany model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak decydujemy się na zakup, biorąc pod uwagę działanie prozdrowotne, powinniśmy postawić na jacuzzi, które ma możliwie wiele funkcjonalności. Biorąc pod uwagę powyżej opisane aspekty i precyzując swoje oczekiwania względem nich, jesteśmy w stanie dokonać najlepszego wyboru. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi zakup jacuzzi, to będzie czysta przyjemność, bo w końcu to właśnie tak ma nam się kojarzyć własne domowe lub przydomowe SPA.

Najnowsze wpisy
  • #najcześciej czytane

    Rok 2023 to rok wielu zmian w trendach związanych z aranżacją łazienki. Projektanci wieszczą, że królowały będą wnętrza eklektyczne, łączące w sobie elementy wielu stylów. Jak je połączyć i co ze [...]

  • #najcześciej czytane

    Kalendarzowa wiosna jest już z nami. Pogoda płata jeszcze figle, ale czym są powracające podmuchy zimowego powietrza, jeśli możesz spędzić wieczór w towarzystwie gorących bąbelków w jednym z nasz [...]

  • #najcześciej czytane

    Chemia do sprzątania domu Czysty dom lub mieszkanie to podstawa komfortowego wypoczynku, relaksu i przyjemnego spędzania wolnego czasu. W każdym domu z pewnością znajduje się kącik przezn [...]