Blog

Jaką wybrać i jak zamontować deszczownicę w łazience?

Jaką deszczownicę wybrać do zamontowanej kabiny prysznicowej? A może warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem w przypadku wanny? Deszczownica prezentuje się niesamowicie elegancko w każdej łazience. Ten nieduży dodatek może dodać nowego wyrazu całej stworzonej przez nas aranżacji. Marzysz o odświeżającej kąpieli, która pozwoli się odprężyć, a szeroki strumień wody pozwoli przyjemnie się zrelaksować? Deszczownica może okazać się rozwiązaniem dopasowanym do swoich potrzeb. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o jej zakupie - poznaj wszelkie zalety płynące z jej użytkowania oraz pewne ograniczenia, które mogą się z tym wiązać. Poznaj różne rodzaje deszczownic i określ, który sposób montażu najbardziej Ci odpowiada.

Deszczownica - czy warto?

Do głównych zalet deszczownic zaliczymy komfort kąpieli pod prysznicem z użyciem właśnie tego rozwiązania. Bez wykonywania zbędnych gestów i użycia dłoni możesz korzystać z płynącego strumienia wody, który jest naprawdę szeroki. W zależności od wybranego przez Ciebie modelu deszczownicy, różne będzie zużycie wody. Wśród małych i średnich będzie ono porównywalne do klasycznej słuchawki prysznicowej. Jeśli zdecydujesz się na duży rozmiar - może zużywać jej nawet dwukrotnie więcej. Poza funkcjonalnością zwróćmy uwagę na walory wizualne deszczownic. Potrafią dodać mnóstwo uroku każdej łazience. Prezentują się niesamowicie elegancko szczególnie w łazienkach, gdzie głównym wyznacznikiem aranżacji jest nowoczesność i absolutny minimalizm. Jaka deszczownica do kabiny prysznicowej będzie odpowiednia? Jeśli w Twojej łazience dominują obłe kształty postaw na okrągłą deszczownicę. Gdy z kolei stawiasz na zdecydowaną geometrię - wybierz kwadratową lub prostokątną. Zwróć uwagę na wymiary - zadbaj, by dopasować ją do kabiny prysznicowej, nie powinna być zbyt mała, ale za duża też nie będzie wyglądać estetycznie.

A jakie mogą pojawić się trudności podczas korzystania z deszczownicy?

Z jednej strony brak konieczności uciążliwego manewrowania słuchawką stanowi niekwestionowaną przewagę tego rozwiązania, z drugiej zaś może stanowić pewnego rodzaju utrudnienie. Szczególnie jeśli nie mamy wanny, a kąpieli chcą zażyć dzieci o niedużym jeszcze wzroście - wówczas lepiej może sprawdzić się klasyczna słuchawka prysznicowa. Po drugie, pod szerokim strumieniem deszczownicy ciężko uniknąć każdorazowego zmoczenia włosów, co może okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku chęci szybkiego prysznica. Warto wspomnieć, że deszczownice występują w wielu rozmiarach, a dopasowanie odpowiedniego z pewnością przyczyni się do zmniejszenia wszelkich niedogodności płynących z jej używania.

Deszczownica, a może klasyczna słuchawka prysznicowa?

Skoro deszczownica to nie same zalety, może warto skusić się jednak na klasyczną słuchawkę prysznicową? Jej elegancki wygląd również może sprawdzić się jako dodatek do eleganckiej łazienki. Słuchawka prysznicowa będzie wygodniejszym rozwiązaniem, gdy z prysznica będą korzystać dzieci. Nie musisz trzymać jej w dłoni, ale regulować wysokość dzięki umocowaniu jej na drążku prysznicowym. Możesz także dostosować intensywność strumienia wody. Podobnie, jak w przypadku deszczownicy, masz do wyboru wiele rozmiarów słuchawek prysznicowych.

Zatem jaką deszczownicę wybrać? Sprawdź naszą propozycję!

Mając świadomość, jakimi cechami charakteryzują się deszczownice oraz klasyczne słuchawki prysznicowe, łatwiej będzie Ci wybrać optymalne rozwiązanie. A jeśli wciąż z trudnością przychodzi Ci podjęcie decyzji - może warto zastanowić się nad połączeniem dwóch możliwości? Z pomocą przychodzą kolumny prysznicowe. Zestaw zawiera wszystkie elementy, które mogą zapewnić Ci absolutny komfort w czasie kąpieli pod prysznicem. Z takim rozwiązaniem nie musisz już dłużej zastanawiać się, co wybrać, a kolejno przystępować do kompletowania całego zestawu. Bravat by Dietsche oferuje użytkowe i estetyczne rozwiązanie, które zawiera wszystkie niezbędne elementy. Zawiera słuchawkę, wąż, uchwyt punktowy, drążek, deszczownicę oraz baterię - zwykłą lub termostatyczną. Deszczownica zdecydowanie sprawdzi się do relaksujących kąpieli, a słuchawkę wykorzystasz do szybkiego prysznica. Podczas wyboru kolumny prysznicowej zwróć uwagę na materiał wykonania. Który model będzie odpowiedni? Korpus powinien zostać wykonany z mosiądzu, a głowica z trwałej ceramiki. Najlepiej jeśli wąż będzie ze stali nierdzewnej lub innego trwałego tworzywa, które zapewni żywotność na wiele lat. Zwróć uwagę, czy powierzchnia jest chromowana - ta powłoka stanowi gwarancję połysku oraz wysoką odporność na wszelkie zarysowania. Wracając do pytania, jaką deszczownicę kupić? Najlepiej łącznie z zestawem prysznicowym - pozornie nieduży dodatek w formie deszczownicy może w przyszłości stać się Twoim ulubionym rozwiązaniem.

Jaka deszczownica do wanny będzie najlepsza?

Czy jej montaż obok wanny będzie trafionym pomysłem i jaką deszczownicę wybrać? Zdecydowanie lepiej sprawdzą się rozwiązania o niedużej średnicy. Pamiętaj, że wokół wanny nie masz szczelnej kabiny, która uchroni Twoją podłogę przed wodą. Bez względu na to, jaka deszczownica do wanny okaże się Twoim wyborem - zadbaj o sposób jej montażu. Odpowiednio ustawiona konstrukcja kierująca strumień wody bezpośrednio do wanny pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z wodą lejącą się na podłogę czy ścianę.

Jak zamontować deszczownicę w łazience?

Wysokość, na której zamontujesz deszczownicę powinna być uśredniona względem wzrostu dorosłych osób, które będą z niej korzystać. Idealnie, jeśli umiejscowiona zostanie około 20 cm nad głową. Deszczownica zazwyczaj jest montowana na wysokości nieco ponad 2m. Z kolei za optymalną odległość od ściany określa się przedział 30-50 cm. Istotne, aby strumień z deszczownicy był kierowany bezpośrednio na nasze ciało, nie obok i nie powinien rozpryskiwać się na boki.

Jaką deszczownicę kupić do swojej kabiny prysznicowej?

Deszczownice, na pierwszy rzut oka, mogą różnić się wielkością i stylem. Jednak pierwszym, co powinno Cię zainteresować, zanim wybierzesz deszczownicę, jest sposób montażu. Te, które stosunkowo łatwo zamontować, to deszczownice prysznicowe. Umieszczane są zamiast klasycznej słuchawki prysznicowej - jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Kolejną bardzo szeroką kategorią są deszczownice sufitowe, montowane na przeznaczonym do tego uchwycie sufitowym, a następnie mocowane do sufitu lub podsufitki. Następną grupą są deszczownice natynkowe. Ich montaż nie powinien sprawić trudności nawet średnio wprawionym majsterkowiczom - zajmują jednak nieco więcej miejsca niż kolejna kategoria - deszczownic podtynkowych. Montaż odbywa się z użyciem stelaża podtynkowego, cała instalacja zostaje dyskretnie ukryta, a my widzimy jedynie panel deszczownicy. Dlaczego warto pokusić się o takie rozwiązanie? Zajmuje zdecydowanie najmniej miejsca, jednak musisz przygotować się, że w celu usunięcia ewentualnych usterek konieczny będzie demontaż całej zabudowy.

Najnowsze wpisy