Blog

Jaki brodzik wybrać? Co można zamontować zamiast brodzika?

Jeśli zacząłeś zastanawiać się, jaki brodzik wybrać do małej, a jaki do dużej łazienki - jesteś w odpowiednim miejscu. Mnogość dostępnych kształtów z pewnością pozwoli Ci dobrać model spełniający Twoje oczekiwania. Kabina prysznicowa z brodzikiem jest rozwiązaniem przeznaczonym nie tylko do małej łazienki. Luksusowa kabina będzie pięknie prezentować się także w dużym pomieszczeniu obok wanny. Często decydujemy się na montaż takiego rozwiązania nie tylko ze względu na brak miejsca, ale jako rozwiązanie ekonomiczne, pozwalające w prosty sposób na oszczędność wody. Nie ma przeciwwskazań, abyś pokusił się o montaż wanny i kabiny prysznicowej w łazience, jeśli miejsce na to pozwala. A jaki brodzik dopasować? Może uda się go czymś zastąpić. Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Jaki brodzik będzie najlepszym wyborem?

Jeśli już udało Ci się podjąć decyzję, że to kabina prysznicowa będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojej łazienki, przychodzi czas na kolejne rozterki. Zastawiając się nad tym, jaki brodzik wybrać do swojej łazienki, weź pod uwagę miejsce, którym dysponujesz w pomieszczeniu. Na szczęście, rynek oferuje naprawdę wiele rozwiązań, wśród których z pewnością uda Ci się znaleźć pasujące rozwiązanie. Nieważne, jaki brodzik wybierzesz - zwróć uwagę, aby jego wymiary nie kolidowały z innymi urządzeniami i meblami. Ten odpowiednio dobrany zapewni komfort i swobodę podczas korzystania z niego. Zwróć uwagę na materiał wykonania brodzika. Popularnym, a przy tym odpornym i eleganckim jest akryl. Dzięki niewielkiej wadze nie będzie trudności podczas transportu brodzika. Akryl, pokryty dodatkową powłoką, cechuje się wysoką odpornością na zarysowania i zagrzybienie. Jakiej firmy brodzik wybrać, by mieć pewność o jego wysokiej jakości? Wszystkie brodziki oferowane przez Bravat by Dietsche zostały wykonane z akrylu i zabezpieczone dodatkową warstwą. Brodziki wykonane z tego materiału prezentują się elegancko i dopełnią całej aranżacji pomieszczenia.

Czym różnią się dostępne rozwiązania i jaki brodzik wybrać?

Musisz podjąć także decyzję, jaka wysokość brodzika będzie odpowiednia do Twojej łazienki. Masz do dyspozycji płytkie, niskie oraz wysokie. Dwa pierwsze wyglądają niesamowicie elegancko i doskonale sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji. Do jednej z kluczowych zalet zaliczymy wygodę podczas użytkowania i wchodzenia do kabiny z niskim lub płytkim brodzikiem. Warto podjąć decyzję o montażu takiego rozwiązania wcześnie, ponieważ to rozwiązanie przeznaczone do podłóg o grubym stropie - musisz mieć miejsce na umieszczenie syfonu. Z kolei brodziki wysokie to grupa należąca do tych tradycyjnych. Ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze niż może Ci się wydawać! Szczególnie często wybierane do małej łazienki. Dlaczego? Ponieważ odpowiednio wysoki brodzik może pełnić rolę wanienki - szczególnie docenisz to rozwiązanie, jeśli w Twoim mieszkaniu lub niewielkim domu nie ma wystarczająco dużo schowków. Bez problemu możesz również wykonać ręczne pranie bez używania dodatkowych pojemników. Ogranicza także chlapanie, przez co łatwiej utrzymać porządek w całym pomieszczeniu. A może Twoim marzeniem jest brodzik z siedziskiem w rogu? To właśnie wysokie brodziki często są wyposażone właśnie w takie rozwiązanie, mogą jednak zajmować nieco więcej miejsca w łazience.

Jaki brodzik zamontować w narożniku łazienki?

Modelami najbardziej uniwersalnymi, które zdecydowanie najczęściej wybieramy do łazienek są brodziki półokrągłe. Doskonale wpasują się praktycznie w każdą łazienkę - zarówno niedużą, z mocno ograniczoną powierzchnią, jak i większą, gdy obok montujemy wannę. W małej łazience pozwoli optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i nie będzie kolidować z innymi urządzeniami, ponieważ obły kształt nie wymaga pozostawienia powierzchni przed kabiną. Półokrągłe brodziki wyglądają dobrze w klasycznej, nowoczesnej, minimalistycznej, a nawet rustykalnej łazience. Jaki brodzik wybrać do montażu w narożniku? Innym uniwersalnym rozwiązaniem stworzonym do tego celu będą brodziki kwadratowe. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Brodzik kwadratowy pozwala na swobodną kąpiel nawet w niedużej łazience. Dobrze prezentuje się w każdej aranżacji - symetria pozwala wpasować się zarówno w klasyczny, jak i nowoczesny wystrój. Nie ma problemu, by nieduży brodzik, np. o szerokości 80 cm, umieścić obok zamontowanej już wanny w większej łazience. Zwróć uwagę na wszelkie wymiary brodzika oraz kabiny i pozostaw odpowiednią przestrzeń w miejscu, gdzie będą umieszczone drzwi.

Jaki brodzik wybrać do małej łazienki i sprawić, by wyglądał wyjątkowo?

Jakiej firmy brodzik oferuje niestandardowe rozwiązania? Bravat by Dietsche łączy użytkowość i komfort korzystania z efektywnym wykorzystaniem przestrzeni. Jednocześnie wychodzi o krok dalej, poza standardowe kształty. Jaki brodzik wybrać, by łazienka nabrała charakteru? Spójrz na kategorię brodzików prysznicowych pięciokątnych. To nowoczesne rozwiązania przeznaczone szczególnie do łazienek o nietypowych wymiarach, a także niedużej powierzchni. Przeznaczony do montażu w narożniku, może zająć nawet mniej miejsca niż brodzik kwadratowy, czy półokrągły! Z przodu ma 3 boki - w tym spłaszczony front, dzięki któremu nie musisz martwić się o pozostawienie odpowiednio dużo miejsca przed wejściem do kabiny. A do jakiego stylu dopasować brodzik pięciokątny? To nowoczesne rozwiązanie pasuje do minimalistycznych i eleganckich aranżacji. Jednak nie ma przeciwwskazań, by zamontować go w łazience urządzonej w stylu industrialnym, skandynawskim oraz rustykalnym. W tym momencie kluczowy będzie dobór odpowiednio wykonanej kabiny prysznicowej, by dopełnić całej aranżacji.

A jaki brodzik wybrać do większej łazienki?

W dużym pomieszczeniu nie musisz ulegać ograniczeniom i urządzić z łazienki prawdziwy pokój kąpielowy. Kabina prysznicowa z brodzikiem może stanowić niejedyne miejsce kąpieli, a jedynie dodatek do wanny. Niezależnie od tego, jaki jest Twój plan na aranżację łazienki, możesz pozwolić sobie na zdecydowanie więcej niż z niedużym pomieszczeniu. Brodziki prysznicowe prostokątne to rozwiązania, które sprawdzają się przede wszystkim, jeśli masz do dyspozycji dużą powierzchnię. Najczęściej umieszczane są we wnęce lub narożniku łazienki. Niski brodzik w wersji slim doskonale wpasuje się w nowoczesną aranżację pokoju kąpielowego - charakteryzuje go minimalizm i nie przytłoczy pomieszczenia. Ich wymiary zapewniają swobodę użytkowania w czasie kąpieli. Kształt prostokątny jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się naprawdę wielu łazienkach. Jeśli dysponujesz mniejszą przestrzenią, możesz wybrać brodzik prostokątny o niedużych wymiarach np. 100 x 70 cm. Jeśli chcesz, aby posłużył jako wanienka - skieruj swoją uwagę na wysokie modele.

Marzy mi się kabina prysznicowa, ale nie chcę mieć brodzika w swojej łazience - co zrobić?

Czy istnieją alternatywne rozwiązania na brodzików prysznicowych? Oczywiście możesz pokusić się o takie rozwiązanie. Wtedy konieczne będzie wykonanie odpowiednich odpływów. Możesz wybierać spośród rozwiązań liniowych - wówczas upewnij się, że Twoja podłoga będzie wystarczająca, by umieścić w niej całą zabudowę. Alternatywę będą stanowić odpływy punktowe. Natomiast do innowacyjnych pomysłów zaliczymy odpływy ścienne - dzięki temu podłoga w kabinie prysznicowej pozostaje jednolita i pozbawiona wszelkich dodatków.

Najnowsze wpisy