Blog

Nowoczesne przyciski spłukujące

Podtynkowe systemy spłukujące na dobre zagościły się w naszych łazienkach. Nic nie wskazuje na to, aby coś się miało w tej kwestii zmienić. Także w branży łazienkowej widać technologiczny postęp i podążanie za trendami – chociażby w postaci rosnącej popularności nowoczesnych bezdotykowych przycisków spłukujących. Zobacz, czym się charakteryzują i na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Nowoczesny przycisk spłukujący – krótka charakterystyka

Nowoczesny przycisk do WC, który nie wymusza na użytkowniku dotykania powierzchni, stanowi higieniczne i wygodne rozwiązanie. Jego popularność z każdym rokiem rośnie. Kto wie, być może za kilka lub kilkanaście lat przyciski spłukujące bezdotykowe całkowicie wyprą te tradycyjne, bazujące na pneumatycznym mechanizmie działania. Nowoczesne przyciski spotyka się coraz powszechniej w biurowcach, ale też w miejscach użyteczności publicznej. Dają poczucie higieny podczas korzystania z sanitariatów i łazienek, dostępnych dla nieznających się osób. Kolejną ich dużą zaletą jest wyposażenie w system podświetlania, który stanowi ciekawy element dekoracyjny. Pomocny podczas codziennej eksploatacji jest wskaźnik zużycia baterii. Użytkownicy cenią sobie nowoczesny przycisk spłukujący za łatwą wymianę baterii, ale również wytrzymałość i żywotność – w zależności od producenta może to być około 100 000 cykli.

Czym się kierować, wybierając nowoczesny przycisk do WC?

Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań łazienkowych nie będą mieli wątpliwości, że przycisk bezdotykowy stanowi najlepszą dla nich opcję. Kwestii, nad którymi muszą się zastanowić przed zakupem konkretnego modelu, jest jednak więcej. Na uwagę zasługuje design, zwłaszcza kształt przycisku. W ostatnim czasie trendy wnętrzarskie szczególnie mocno przejawiają tendencję do zaoblonych kształtów i miękkich linii. Można to dostrzec również w tak niewielkich detalach, jakimi są przyciski do WC. Renomowani producenci sprzętu łazienkowego także podążają za światowymi kierunkami w projektowaniu. Obudowy mają zaokrąglone krawędzie, a same przyciski są zupełnie okrągłe. Aby klienci mogli zadbać o komfort stosowania i oszczędność wody, mają możliwość wyboru spośród dwóch opcji spłukiwania – bardziej i mniej ekonomiczną (zwykle są to warianty o objętości 3 lub 6 litrów). Ponadto nowoczesne modele przycisków mogą być wyposażone w funkcje dodatkowe. Jedną z bardziej praktycznych jest wkładka na kostki toaletowe odświeżające muszlę. Ciekawym rozwiązaniem jest również urządzenie do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Podczas korzystania z toalety nocą domownikom przydać się może wbudowane światło orientacyjne LED, które działa na zasadzie czujnika ruchu.

Nowoczesny przycisk do WC – jaki kształt wybrać?

Ogromny wybór produktów na rynku sprawia, że można w łatwy sposób dopasować wygląd przycisku do całej koncepcji aranżacyjnej, konkretnego stylu oraz parametrów poszczególnych elementów wyposażenia (kształtu wanny, umywalki czy baterii nawannowej). Jeśli zależy Ci na spójnym efekcie, sięgnij po takie przyciski, które odzwierciedlają charakter pozostałych urządzeń i łazienkowych akcentów. Na przykład do łazienki z owalną wanną doskonale będą pasować okrągłe przyciski, natomiast do pomieszczenia z prostokątną umywalką i kanciastymi bateriami lepszy będzie przycisk o wyraźnie zaznaczonych krawędziach i prostokątnym kształcie.

Z jakiego materiału powinien być wykonany nowoczesny przycisk spłukujący?

Dla miłośników współczesnego designu producenci wyposażenia łazienkowego przygotowali wyjątkowe przyciski wykonane z hartowanego szkła. Charakteryzują się one elegancją i ponadczasowym wyglądem, który nigdy nie wychodzi z mody. Choć są rozwiązaniem droższym, wrażenie, jakie robią na domownikach i gościach, warte jest każdej ceny. Występują one głównie w kolorze uniwersalnej czerni i bieli, jednak coraz częściej spotkać można również przyciski z kolorowego szkła. Dla osób, które mają skromniejszy budżet, dobrym wyborem będą produkty z tworzywa sztucznego. W zależności od aranżacji pomieszczenia i własnych preferencji przyciski mogą być wykończone w macie lub na wysoki połysk. Do absolutnej klasyki zalicza się czerń i biel, choć co odważniejsi klienci kierują się raczej w stronę różowego złota, morskich odcieni czy lekkich pasteli.

Najnowsze wpisy