Blog

Odpływy liniowe z metalowym czy plastikowym syfonem

Odpływ liniowy pozwala na swobodne zaaranżowanie strefy prysznicowej. Zamiast klasycznego brodzika, na podłodze można ułożyć płytki. Całość jest wtedy spójna z posadzką, dzięki czemu wnętrze łazienki wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Poza tym prysznic bez brodzika prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie.

Jaki odpływ liniowy wybrać? Przede wszystkim z syfonem o dostatecznej przepustowości. Ten element ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego systemu. Dobrej jakości syfon dyskretnie odprowadza wodę, a im większa jest jego wydajność, tym lepsze rezultaty. To jednak nie wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz produkt dla siebie.

Odpływ liniowy z plastikowym syfonem, czyli ruchomy

W ofercie producentów znajdziesz również syfony ruchome i stałe. Syfon ruchomy jest wykonany z plastiku, stały z metalu.

Pierwszy rodzaj, czyli syfon plastikowy, pozwala zmienić kierunek, w którym odpływa woda. Posiada specjalne mocowanie umożliwiające regulację zarówno wysokości, jak i kąta nachylenia odpływu. To opcja dająca dużą swobodę aranżacyjną.

Odwodnienia z plastikowym syfonem powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli mają spełniać swoje zadanie w 100%, to poza estetycznym i nowoczesnym wyglądem, muszą być funkcjonalne. Dlatego wśród produktów z oferty Bravat by Dietsche znajdziesz syfony plastikowe o wysokiej trwałości i wytrzymałości. Składają się z najlepszych tworzyw sztucznych stosowanych w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, m.in. z polipropylenu, stali nierdzewnej czy hartowanego szkła. Mogą być obracane o 360 stopni.

Syfony plastikowe od dobrych marek są odporne na korozję i szkodliwe działanie substancji chemicznych (obecnych np. w kosmetykach czy środkach czyszczących). Znajdziesz je w wielu kabinach prysznicowych, gdzie występują w różnorodnych wersjach kolorystycznych i wzorniczych. Duży wybór sprawia, że bez problemu dobierzesz model pasujący do aranżacji swojej łazienki.

Odpływ liniowy z metalowym syfonem, czyli stały

Odwodnienia z metalowym syfonem są atrakcyjną alternatywą dla plastikowej wersji. Syfon stały cechuje się zwykle niższą wysokością niż ruchomy, co jest jego zaletą. Czasem istnieje możliwość obrócenia syfonu stałego w wybrane miejsce przy odpływie, jednak to zależy od producenta. Jest zabetonowany, nie widać go, dzięki czemu estetyka łazienki nie zostaje zaburzona.

Metal jest bardzo wytrzymały, dlatego można korzystać z niego latami - zwłaszcza wtedy, gdy odpływ jest utrzymywany w czystości. W przypadku produktów od Bravat by Dietsche, metalowe syfony są wykonane z trwałych metali najwyższej jakości. Pokrywa odwodnienia jest wykonana ze stali nierdzewnej. Dodatkowo wszystkie mają regulowaną wysokość (w zestawie znajdują się specjalne nóżki).

Inne parametry, które powinieneś sprawdzić

Poza jakością i rodzajem syfonu, istotny parametr to przepustowość, o której wspomnieliśmy już na samym początku artykułu. Przepustowość syfonu określa się w litrach wody przepływającej w ciągu jednej minuty. Chociaż uznaje się, że wartość ta powinna wynieść minimalnie 20 litrów na minutę, to za najbardziej funkcjonalne uznaje się syfony osiągające przepustowość od 40 litrów/min. Kiedy zalecana jest jeszcze wyższa przepustowość? Wtedy, gdy zużycie wody jest wyjątkowo duże, np. ze względu na znajdującą się w kabinie deszczownicę czy panel z hydromasażem.

Znaczenie mają też dodatkowe funkcje i udogodnienia, np. funkcja samoczyszczenia czy double outflow system. W modelach od Bravat by Dietsche znajduje się również funkcja tzw. suchego syfonu. To specjalna zapadka zapobiegająca roznoszeniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Działa również w sytuacjach, w których w syfonie nie znajduje się woda. Takie rozwiązanie okazuje się niezbędne, gdy masz ogrzewanie podłogowe, często wyjeżdżasz, lub korzystasz z prysznica tylko okazjonalnie.

Najnowsze wpisy