Blog

Złota armatura łazienkowa

Złoto kojarzy się z bogactwem, elegancją oraz blaskiem. Czy ten kolor będzie odpowiedni jako wykończenie Twojej łazienki? Armatura łazienkowa w kolorze złota wciąż znajduje się w aktualnych trendach. Jednak mimo to wciąż obawiamy się takiego rozwiązania w swojej łazience w obawie o uszkodzenia. Podpowiadamy jak dbać o złotą armaturę, by zachować jej wysoką jakość na długo.

Kiedy warto zdecydować się na złotą armaturę łazienkową?

Mimo, że jest to rozwiązanie powszechnie dostępne, wciąż nie należy do najczęściej wybieranych. Zazwyczaj nie wiemy jak dobrać pozostałe dodatki do łazienki i jak sprawić, by łazienka stanowiła jedną spójną całość. Z jakimi kolorami złoto dobrze współgra? Przede wszystkim najlepiej prezentuje się w towarzystwie bieli, a zdecydowanie nie pasuje do miksu kolorystycznego. Biały kolor ścian, podłogi oraz wanny będzie wyglądał doskonale, gdy ozdobimy go złotą armaturą łazienkową. Nabierze szyku i stosownej elegancji. Takie rozwiązanie sprawdza się również w obecności marmuru. Złoto i surowy szary kolor bardzo dobrze wyglądają w połączeniu. Marmur jest chłodny, a złote dodatki go ocieplą. Pamiętaj, że wybierając złotą baterię do wanny, zdecydowanie powinieneś skompletować wszystkie elementy armatury sanitarnej w dokładnie takim samym kolorze. Powinny one stanowić jedną całość. Nie warto jednak przesadzać ze złotem. Dobrze komponują się w nim wszelkie szklane dodatki, a niesamowicie elegancko będzie wyglądać butelkowa zieleń. Odpowiedni będzie także granat oraz czerń. Wszystkie elementy wykończenia i wyposażenia łazienki powinny stanowić jedną spójną całość, niezależnie od stylu w jakim zdecydowaliśmy się urządzić to pomieszczenie. Decyzję o montażu armatury łazienkowej w kolorze złota podejmij już na etapie projektowania łazienki. Nie chcesz przecież, by na końcu projektu okazało się, że ten kolor zupełnie nie pasuje do kształtu położonych płytek, stylu umywalki, czy koloru wypełnienia fug. Spójność wszystkich elementów w łazience sprawi, że będzie ona wyglądać elegancko i stylowo.

Kolor to nie wszystko

Złoto jest kolorem, który sprawdzi się zarówno do stylu nowoczesnego, jak i vintage. Powinieneś mieć świadomość, że sam odcień armatury to nie wszystko. Poza kolorem zastanów się nad stylem i wielkością baterii wannowej oraz umywalkowej. Do dużej miski umywalkowej dopasuj odpowiednią wylewkę - zbyt krótka sprawi, że woda zamiast bezpośrednio do syfonu, będzie wydostawać się na półkę lub podłogę. Kluczowy jest styl i odpowiedni wybór kształtu. Do łazienki w stylu vintage doskonale sprawdzi się dodatek dokładnie w takim stylu https://wannaczykabina.pl/46-baterie-umywalkowe. Z kolei do wanny wolnostojącej, która już sama w sobie stanowi elegancki element dekoracyjny, warto dobrać stylową baterię https://wannaczykabina.pl/47-baterie-wannowe.

Jak dbać o złotą armaturę łazienkową?

Jednym z głównych powodów, dla których mamy obawy przed decyzją o złotej armaturze łazienkowej, jest brak wiedzy na temat sposobów dbania o nią. Boimy się, że szybko utraci swój blask, stanie się matowa, a wszelkie niedoskonałości będą widoczne gołym okiem. Nie tylko złotej, ale każdej armaturze łazienkowej najbardziej zagraża kamień z wody i osad z mydła. Równie uciążliwy bywa kurz. Jeśli jednak nie dopuścisz do nagromadzenia się zanieczyszczeń, nie powinieneś mieć wyzwań z oczyszczeniem baterii, jak i całej umywalki i wanny. Do złotej armatury użyj miękkiej gąbki, która nie zarysuje i nie pozbawi blasku. Na ile to możliwe, zrezygnuj z agresywnych detergentów. Jeśli delikatne środki myjące nie spełniają skutecznie swojej roli, wybierz te, które są przeznaczone do czyszczenia armatury. Nie tylko przywrócą czystość, ale także zapobiegną osadzaniu kolejnych zanieczyszczeń.

Najnowsze wpisy