Blog

Jaką baterię łązienkową wybrać?

Urządzenie i zaprojektowanie łazienki wiąże się z dużym nakładem pracy, poświęconym czasem i licznymi wizytami w sklepach budowlanych i meblowych. Znalezienie idealnych dodatków, mebli i wyposażenia również nie jest proste. Jednym z kluczowych elementów w każdej łazience jest bateria łazienkowa. Jej wygląd i cechy charakterystyczne bezpośrednio wpływają na aranżację wnętrza, spójność poszczególnych elementów, ale i komfort. Zatem jaką baterię łazienkową wybrać?

Idealna bateria łazienkowa

Bateria łazienkowa to element, który często jest pomijany podczas początkowego planowania urządzenia łazienki. Ten mały dodatek może się wydawać nieistotny. Nic bardziej mylnego! To właśnie dzięki baterii łazienkowej możesz nadać charakterystycznego wyglądu temu pomieszczeniu. W tym momencie w Twojej głowie z pewnością pojawia się pytanie: jaką baterię łazienkową wybrać? Decydując się na zakup, warto przeanalizować wystrój łazienki. Jest to element, który oprócz swej funkcjonalności będzie również zdobił łazienkę. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy wybrany produkt będzie pasował do pomieszczenia.

Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie? Kluczowa z pewnością jest kolorystyka i materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej wybierać baterie łazienkowe o wysokiej jakości wykonania. Warto zwrócić uwagę równocześnie na jakość materiału, który został użyty do jej produkcji. W ten sposób sprawdzisz, czy produkt będzie trwały i będzie mógł służyć Ci przez długi czas. Wysoka jakość materiału to również gwarancja, że bateria nie ulegnie tak szybko zmatowieniu lub zniszczeniu.

Ważne są również wymiary baterii łazienkowej. Powinna być ona dobrana do rozmiarów umywalki. Jeśli będzie ona za mała lub za duża, to po pierwsze będzie wyglądać to nieestetycznie, a po drugie nie będzie w stu procentach spełniać swojej funkcji i przeznaczenia. Kran musi być dopasowany do elementu, nad którym bezpośrednio się znajduje. Tylko w ten sposób jego funkcjonalność będzie na najwyższym poziomie. Jeśli będzie on zbyt wysoki, to woda będzie nieestetycznie rozpryskiwać się na boki. Natomiast gdy kupisz zbyt krótką baterię łazienkową, to woda będzie nie spływać do odpływu, tylko rozlewać się po umywalce lub wannie.

Szeroka dostępność produktów i bogata oferta sklepów pozwala na znalezienie odpowiedniego modelu. Dopasowanie baterii łazienkowej powinno być kwestią indywidualną. Ważne jest dopasowanie jej do wystroju i aranżacji wnętrza. W ten sposób możliwe jest zachowanie spójności i wysokiej estetyki.

Rodzaje baterii łazienkowych – bateria prysznicowa

W każdej łazience znajdują się przynajmniej dwie baterie łazienkowe - jedna nad umywalką, druga w kabinie prysznicowej lub nad wanną. Warto zatem pamiętać, że ich wybór powinien być uzależniony od tego, gdzie będzie się znajdować. Jaką baterię prysznicową wybrać? Taką, która będzie pasować wymiarami i stylem do rodzaju prysznica. Baterie prysznicowe w przypadku małych kabin prysznicowych również powinny mieć niewielkie wymiary. Z kolei w dużych, doskonale sprawdzą się deszczownice, czy kolumna prysznicowa. Dzięki temu kąpiel będzie w pełni komfortowa.

Najczęściej baterie prysznicowe przeznaczonych są do montowania na ścianie, co zapewnia wygodę i komfort podczas kąpieli. Decydując się na zakup baterii prysznicowej, warto dowiedzieć się więcej na ich temat. Na rynku dostępne są zarówno baterie z głowicą mieszającą, jak i termostatyczne. W przypadku tych pierwszych temperatura wody jest ustalana bezpośrednio przez Ciebie, i może ona w każdym momencie być inna. W przypadku głowic termostatycznych ciepłota wody jest z góry ustalona.

Bateria prysznicowa powinna być jak najbardziej dopasowana do wystroju wnętrza łazienki zarówno kolorem, jak i stylem. Dzięki takiemu precyzyjnemu wybraniu baterii prysznicowej możliwe będzie zachowanie spójności aranżacji.

Rodzaje baterii łazienkowych – bateria bidetowa

Podobnie jak pozostałe elementy i inne baterie łazienkowe w pomieszczeniu, bateria bidetowa powinna cechować się wysoką funkcjonalnością. Nie bez znaczenia jest również jej wygląd i design. Bateria bidetowa musi idealnie wpasowywać się do wnętrza łazienki i stanowić pewnego rodzaju element upiększający. Zatem jaką baterię bidetową wybrać? Jak znaleźć model idealny?

Decydując się na zakup tego produktu, warto wziąć pod uwagę jego użyteczność. Dlatego najważniejsze jest, aby idealnie dopasować rozmiar baterii do miski bidetowej. Dzięki temu możliwe będzie przyjemne i bezproblemowe korzystanie z łazienki. Baterie bidetowe możemy podzielić na wolnostojące i ścienne. W przypadku modeli ściennych muszą się one znajdować kilka centymetrów nad misą bidetową. Dodatkowo w tej kategorii wyróżniamy baterie natynkowe i podtynkowe, a także baterie stojące, które są mocowane bezpośrednio do bidetu, co umożliwia wygodne i łatwe czyszczenie i swobodny dostęp do wszystkich elementów.

Rodzaje baterii łazienkowych – baterie umywalkowe

Ten rodzaj baterii jest najczęściej spotykany zarówno w sklepach, jak i w domach. Bateria jest niezbędnym elementem przy każdej umywalce. Zatem jaką baterię umywalkową wybrać? To proste! Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianych baterii łazienkowych, wybór baterii umywalkowej powinien być maksymalnie dopasowany zarówno do wystroju wnętrza, jak i do wielkości umywalki. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się zarówno estetyką i designem pomieszczenia, jak i wysoką funkcjonalnością oraz wygodą podczas korzystania z umywalki.

Armatura łazienkowa, choć wydaje się nieistotna, to tak naprawdę nadaje wyrazu wnętrzu łazienki i pozwala na swobodne korzystanie z urządzeń znajdujących się w łazience. Sposób montażu jest uzależnione bezpośrednio od rodzaju armatury, który wybierzemy. Dostępne są baterie stojące, i ścienne, które z kolei dzielą się na podtynkowe i natynkowe. Decydując się na zakup, warto również mieć na uwadze to, że niektóre baterie łazienkowe mogą wymagać dodatkowych otworów w ścianie. Należy również pamiętać, że w przypadku baterii podtynkowych montaż należy przeprowadzić przed wykończeniem ściany i położeniem płytek. Choć ich zamontowanie w większości przypadków nie jest trudne, warto wcześniej skonsultować się z fachowcem. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek po montażu i będziemy mogli cieszyć się wygodą oraz najwyższym komfortem.

Najnowsze wpisy