Blog

Jaki stelaż podtynkowy wybrać?

Pytanie: jaki stelaż podtynkowy wybrać, to jedno z pierwszych, które powinieneś zadać sobie zanim przystąpisz do urządzania łazienki. Jakie cechy posiada model wysokiej jakości i dlaczego wytrzymałość powinna być kluczem w podjęciu decyzji? Łazienka jest zazwyczaj niedużym pomieszczeniem, a optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca to nie lada wyzwanie. Poznaj stelaż podtynkowy, który zajmuje niedużo miejsca i sprawi, że utrzymanie higieny będzie jeszcze prostsze!

Do jakiej łazienki wybrać stelaż podtynkowy?

Urządzając łazienkę skupiamy się na kilku ważnych aspektach. Niesamowicie istotna jest funkcjonalność całego pomieszczenia - szczególnie jeśli mamy do czynienia z niewielką powierzchnią. Po drugie, dopasowanie wszystkich elementów wykończenia łazienki powinno stanowić spójną całość. Jest jeszcze jeden ważny czynnik, który sprawia, że pomieszczenie będzie nam służyć przez wiele lat, bez konieczności kosztownych remontów. Zwróć uwagę na wybór elementów, których na pierwszy rzut oka nie widać w łazience, a sprawiają, że zyskuje ona wysoką jakość i użytkowość na długi czas. Jednym z kroków będzie decyzja dotycząca wyboru stelaża podtynkowego. Dlaczego warto wybrać właśnie takie rozwiązanie? Głównie dlatego, że jest estetyczne i niesamowicie wytrzymałe. To idealny wybór do niedużej łazienki, jeśli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu całej dostępnej powierzchni. Kolejną zaletą jest zachowanie większej higieny w łazience, ponieważ wszystkie instalacje mocujące pozostają zabudowane i nie ma konieczności oczyszczania trudno dostępnych zakamarków. Jeśli zastanawiasz się, jaki stelaż podtynkowy wybrać, jesteś w odpowiednim miejscu. Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania i doradzić w tym temacie.

Jaki stelaż podtynkowy wybrać do swojej łazienki?

Stelaże podtynkowe są używane w montażu misek wiszących wc, pisuarów, bidetu oraz umywalek. Pytanie, które zdecydowanie najczęściej się pojawia to: jaki stelaż podtynkowy do wc wybrać? Przede wszystkim musisz określić, w jakim rodzaju ściany chcesz go zamontować. Jeśli stelaż zamontujesz przy ścianie murowanej lub w ściance działowej, wybierz ten do zabudowy lekkiej. Kolejnym krokiem będzie obudowanie go płytą gipsowo kartonową. Drugim rodzajem jest stelaż do zabudowy ciężkiej - montowany w ścianie murowanej. Montaż tego pierwszego będzie zdecydowanie szybszy. Jeśli interesuje Cię model przeznaczony do ciężkiej zabudowy, warto ułatwić sobie zadanie i zdecydować się na ten, który już zawiera wypełnienie styropianowe pełniące rolę izolacji tłumiącej drgania. Dzięki temu zestaw będzie pracował w ciszy. Pamiętaj o jednej istotnej kwestii. Montaż stelaża podtynkowego należy do z pierwszych kroków podczas urządzania lub remontu łazienki. Jednak pozostałe elementy, takie jak miska toaletowa oraz przycisk do spłuczki, to jeden z końcowych etapów montażu.

Jeśli zastanawiasz się, jaki stelaż podtynkowy wybrać, poznaj kolejne szczegóły

Gdy już wiesz, w którym miejscu zamontujesz stelaż podtynkowy, zastanów się nad jego cechami. Zwróć uwagę na pojemność spłuczki do wody. Możesz wybrać - co będzie dla Ciebie odpowiednie. Na rynku znajdziesz spłuczki o pojemnościach od 3 do 9 l. Bravat by Dietsche stawia na ekonomiczne rozwiązania i proponuje takie, które powinno spełnić oczekiwania osób dbających o środowisko naturalne, przywiązujących wagę do ilości wykorzystywanej wody. Warto pokusić się o nowoczesne rozwiązania, które dają Ci możliwość podwójnej regulacji spłukiwania. Pierwsza opcja to 1,5 do 3 l, a druga: 2,5 do 6 l. Zatem jaki stelaż podtynkowy wybrać do wc? Taki, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających. Posiada on jeszcze jedną zaletę, którą szczególnie docenisz, jeśli urządzasz łazienkę w niedużym mieszkaniu. Funkcja cichego spłukiwania! Szum wody nie będzie przerywał Twojego snu, jeśli ktoś uda się do toalety nocą.

O tym, jaki stelaż podtynkowy wybrać do wc, decyduje także jego wymiar

Głównym powodem wyboru stelaża podtynkowego jest fakt, że zajmuje on mało miejsca, a łazienka niejednokrotnie jest najmniejszym pomieszczeniem w naszym domu, czy mieszkaniu. Zanim zakupisz wybrany model, upewnij się, czy jest to stelaż niski czy wysoki. Spieszymy z wyjaśnieniem. W tym momencie wybierasz, w którym miejscu znajdzie się przycisk spłukujący - czy zakryje go podniesiona deska, czy zostanie ulokowany ponad nią. W przypadku stelaża niskiego przycisk spłukujący będzie schowany za podniesioną deską, z kolei montaż stelaża wysokiego sprawi, że będzie on widoczny bez względu na położenie deski. Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje słabe i mocne strony. Jaki stelaż podtynkowy wybrać do wc? Niski pozwoli na utrzymanie higieny - bowiem konieczne jest opuszczenie deski wc, zanim spuścimy wodę. Powoduje to jednak ryzyko, że przypadkowe dotknięcie deski spowoduje uruchomienie przycisku spłukującego. Wówczas zdecydowanie lepiej wybrać stelaż wysoki. Stelaże podtynkowe zajmują naprawdę mało miejsca, dlatego zyskały tak dużą popularność. Ich szerokość zazwyczaj mieści się pomiędzy 35, a 50 cm. Z kolei jej długość to 10-25 cm - zazwyczaj jest regulowana.

Wybór produktu godnego polecenia

Jako marka udostępniająca nowoczesne i użytkowe rozwiązania dla Twojej łazienki, często spotykamy się z pytaniem: jaki stelaż podtynkowy polecacie? Odpowiedni model powinien spełniać kilka kryteriów, które przesądzą o tym, że warto go wybrać. Wytrzymałość - ta cecha powinna stanowić pierwszy wyznacznik jakości produktu. Przez wiele lat stelaże podtynkowe były uważane za rozwiązania mało wytrzymałe. Jednak udowadniamy, że konstrukcja dobrego stelaża podtynkowego zagwarantuje wymaganą stabilność. Jego wytrzymałość to nawet 400 kg! Bardzo ważny jest wybór modelu wykorzystującego dwie opcje spłukiwania, o czym już wspomnieliśmy. Takie rozwiązanie to prosty sposób na oszczędność wody. Jeśli zastanawiamy się nad samym zbiornikiem na wodę - najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem będzie jednolity, który wyróżnia się szczelnością.

Jaki stelaż podtynkowy wybrać? Odpowiedź: ten od sprawdzonego producenta!

Dlaczego zwracamy na to uwagę? Przede wszystkim dlatego, że to producent ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanego produktu i udziela gwarancji. Na ten aspekt zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Stelaż podtynkowy Bravat by Dietsche posiada aż 10 lat gwarancji. Warto zdecydować się na produkt, który wyróżnia się jakością wykonania. Jeśli w całej instalacji znajdują się elementy, przy których konieczna może okazać się interwencja, powinny być dostępne po zdjęciu panelu przycisku spłukującego. Zwróć uwagę na wykonanie pozostałej części instalacji i pamiętaj, że stelaż zostanie zabudowany i ukryty w ścianie, a usunięcie wszelkich wad i awarii będzie wiązało się z remontem tej strefy. Zdecyduj się na produkt, który wyróżnia gwarancja jakości. Dopełnieniem całej konstrukcji będzie wybór przycisku spłukującego oraz miski toaletowej. W doborze tych elementów kieruj się jak zawsze jakością produktu i jej dopasowaniem do stylu aranżacji całej łazienki.

Najnowsze wpisy