Blog

Oświetlenie wanny

Wielbiciele długich, odprężających kąpieli nie obejdą się bez wygodnej wanny. Ta namiastka domowego SPA pozwala zrelaksować się po długim dniu leżąc w gorącej wodzie z książką czy lampką wina. Nie ma wątpliwości, że dobrze zorganizowana i wykończona łazienka może być doskonałym miejscem do wypoczynku.

Jeżeli planujesz lub już jesteś w trakcie remontu tego pomieszczenia, wybór wanny z oświetleniem LED może być opcją dla Ciebie. Stworzy przytulną atmosferę i niezwykły klimat sprzyjający relaksowi ciała oraz umysłu. Oprócz tego pozwoli lepiej wyeksponować wannę, sprawiając, że od razu będzie rzucać się w oczy i wręcz zachęcać do kąpieli.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie wanny LED?

Do wyboru są różne pomysły na oświetlenie wanny. Jednym z nich jest umieszczenie taśm LED-owych na jej krawędziach. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego LED-y zasilanie napięciem 12V lub 24V. Są to bezpieczne wartości, które trzeba wziąć pod uwagę ze względu na ryzyko kontaktu lampek z wodą.

Za to szczególnie dobrze prezentują się małe punkty oświetleniowe umieszczone w środku wanny. Podświetlają wodę, zwiększając komfort podczas kąpieli. Najlepszy efekt dają w wannach wolnostojących, ale model narożny z LED-ami również doda uroku Twojej łazience. Dzięki podświetleniu wanna stanie się głównym punktem pomieszczenia i stworzy kojącą, intymną atmosferę.

Oczywiście światło nie powinno być zbyt mocne, ponieważ nie sprzyja to odprężeniu. Zdecydowanie lepszy efekt daje lekko przytłumiona, ściemniona poświata, która jest jednocześnie bardziej dyskretna. Poza tym właśnie takie podświetlenie wanny powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe.

Wanna z systemem LED Technology

LED-owe oświetlenie wokół wanny można zamontować samodzielnie, ale często więcej korzyści zapewnia wybór gotowych rozwiązań. Gwarantuje, że całość będzie funkcjonalna, bezpieczna i zaprezentuje się doskonale w każdej łazience. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz ergonomiczną wannę akrylową wolnostojącą z oświetleniem LED – idealną do aranżacji prywatnego SPA. Stylowa, wyposażona w wiele dodatkowych funkcji, m.in. hydromasaż oraz równomierne nagrzewanie wody, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Zalety oświetlenia do wanny – chromoterapia

Piękna wanna z oświetleniem LED to nie tylko walory estetyczne, ale też pozytywny wpływ na samopoczucie. W przypadku wanny z naszej oferty światło LED jest kolorowe, co pozwala korzystać z dobrodziejstw chromoterapii – leczenia kolorami. Jest to metoda niekonwencjonalna, polegająca na eksponowaniu konkretnych barw w celu wywołania określonych emocji. Według wielu źródeł kolory mogą działać na ludzki umysł relaksująco i uspokajająco, wpływając na nasz stan psychiczny.

Drugą ważną zaletą jest fakt, że wanna z oświetleniem dodatkowo rozjaśnia wnętrze. Stworzy wspaniały zestaw z lampą sufitową oraz dodatkową oprawą nad zlewem, zwiększając liczbę punktów świetlnych w pomieszczeniu. Większość łazienek jest dość ciemna, pozbawiona okna, dlatego dodatkowe źródła światła są niezwykle ważne. W końcu przebywanie w jasnych wnętrzach również poprawia nastrój oraz zwiększa bezpieczeństwo. Poza tym łazienki z dobrym oświetleniem zawsze prezentują się atrakcyjniej i bardziej nowocześnie.

Czy oświetlenie wanny to opcja dla każdego?

Jeśli chcesz stworzyć w swojej łazience przyjemną atmosferę, optycznie ją powiększyć, a przy tym wprowadzić wrażenie luksusu – wybierz wannę z oświetleniem LED. To nie tylko fajny gadżet, ale też praktyczne rozwiązanie na co dzień. Pozwala szybko wprowadzić do łazienki odpowiedni nastrój bez używania świeczek czy dodatkowych lampek. Z oświetleniem LED lepiej wyeksponujesz też samą wannę i inne dekoracje. Będzie pięknym uzupełnieniem aranżacji łazienki – zarówno tej małej, jak i dużej.

Oprócz tego LED-y są energooszczędne, trwałe i służą bezproblemowo przez wiele lat. Do tego pozwalają na wybór różnych opcji kolorystycznych. W przypadku wanien zapewniają nie tylko wrażenia estetyczne, ale też mogą wpływać na samopoczucie i stan psychiczny kąpiącej się osoby.

Najnowsze wpisy