Blog

Siedzisko w kabinie prysznicowej

Kabina prysznicowa z siedziskiem to rozwiązanie niesamowicie uniwersalne, które daje wiele możliwości jej wykorzystania w codziennych czynnościach. Mogą korzystać z niej nie tylko osoby niepełnosprawne i starsze, które potrzebują zażyć kąpieli w pozycji siedzącej, ale także dzieci oraz wszyscy, którzy marzą o wannie, ale metraż łazienki nie pozwala na takie rozwiązanie. Zabiegi pielęgnacyjne pod prysznicem możesz wykonywać w pełnym komforcie!

Kiedy warto zdecydować się takie rozwiązanie?

Kabina prysznicowa z siedziskiem stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy wygodną wanną, a zwykłym prysznicem. Jeśli lubisz od czasu do czasu spędzić trochę czasu w kąpieli, a metraż łazienki nie pozwala na wstawienie wanny - prawdopodobnie znalazłeś rozwiązanie. Przypadnie ono do gustu również tym, którzy męczą się podczas długiego stania pod prysznicem i czasami po prostu lubią sobie usiąść. Praktyczne zastosowanie siedziska w kabinie prysznicowej docenią także osoby starsze, którym pewne ograniczenia związane z wiekiem nie pozwolą wejść do wysokiej wanny, a siły nie pozwalają na zażywanie kąpieli w pozycji stojącej. Z podobnych względów warto zamontować brodzik z siedziskiem, jeśli będzie niego korzystać osoba niepełnosprawna. To wygodne rozwiązanie przeznaczone do łazienek, z których skorzystają dzieci. Wówczas nie musisz martwić się zakupem dodatkowej wanienki, a Twój maluch będzie bezpieczny w odpowiednio dostosowanym brodziku. Nie ma reguły, która w jednoznaczny sposób określi nam w jakiej łazience należy zamontować kabinę prysznicową z siedziskiem. Musisz sam odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań i upewnić się, że takie rozwiązanie odpowiada praktycznemu zastosowaniu i dopełnia walorów estetycznych Twojej łazienki.

Jaki brodzik wybrać?

Z racji tego, że brodzik będzie elementem łazienki używanym przez Ciebie codziennie - wybierz trwałe rozwiązanie. Nie tylko kąpiel pod natryskiem, ale wykonywanie ręcznego prania, czy nawet mycie zwierzaka może przyczynić się do uszkodzenia brodzika. W celu uniknięcia nieprzyjemnych skutków wybierz produktów wykonany z solidnego materiału. Dobrze sprawdza się w tym przypadku akryl, który jako materiał plastyczny pozwala stworzyć brodziki w różnych kształtach. Najchętniej wybierane są formaty półokrągłe, które mimo sporej wysokości nie przytłaczają pomieszczenia swoją obecnością. Akryl, pokryty specjalną powłoką, zyskuje odporność na uszkodzenia, a odpowiednio pielęgnowany odwdzięczy się pięknym wyglądem przez lata. Niewielkie wymiary brodzika sprawiają, że stanowi on odpowiednie rozwiązanie nawet do naprawdę małych łazienek, a obły kształt pozwoli optycznie zachować rozmiar łazienki, a nie przyczyni się do jej zmniejszenia. W zależności od metrażu łazienki możesz wybrać brodzik o wymiarach 80x80 lub 90x90 dostępny w naszym sklepie https://wannaczykabina.pl/97-brodziki-z-siedziskiem. Przed brodzikiem potrzebna będzie odległość około 1 metra, by móc swobodnie do niego wejść oraz wyjść po kąpieli. Na rynku dostępne są różne wysokości brodzików, a o głębokich mówi się już od około 30-40 cm. Do brodzika z siedziskiem warto dopasować kabinę o delikatnym wyglądzie z transparentnym szkłem i chromowanym wykończeniem. Całość będzie prezentować się lekko i nie przytłoczy pomieszczenia.

Inne rodzaje siedzisk prysznicowych

Warto zaznaczyć, że kabina prysznicowa z siedziskiem to nie tylko rozwiązanie w formie brodzika. Choć ono zapewnia wyjątkową trwałość i stabilność podczas użytkowania, a także sprawdza się w wielu dodatkowych aktywnościach. W kategorii siedzisk prysznicowych spotykamy się także z krzesełkami. Dostępne są zarówno wersje stałe oraz rozkładane. te pierwsze znoszą duże obciążenia wagowe. Do ich montażu stosuje się odpowiednio dobrany, bardzo mocny stelaż, który zapewni wytrzymałość. W tym zakresie możemy wybrać na przykład narożne krzesełka, które nie będą zajmować dużo miejsca pod prysznicem. Do zakupu dostępne są także wersje z oparciem lub bez niego. Takie rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim do użytku osób starszych i niepełnosprawnych, nieco mniej wygodne podczas kąpieli dzieci.

Najnowsze wpisy