Blog

Wanna wolnostojąca - jaką wybrać?

Wanna wolnostojąca zdecydowanie należy do wyjątkowych rozwiązań spotykanych w łazienkach. Dodaje charakteru i stanowi centralny punkt pomieszczenia. Przyciąga uwagę, wygląda dostojnie, ale nie zapominajmy o jej głównym zadaniu do spełnienia. Powinna być praktyczna, maksymalnie wygodna i trwała.

Odpowiednie miejsce dla wanny wolnostojącej

Wanny montowane przy ścianie zyskały swoją popularność dzięki temu, że nie potrzebują rozbudowanej przestrzeni wokół siebie i są dostosowane do łazienki w naprawdę niedużych rozmiarach. Przyjmuje się, że 10m2 powierzchni to wartość przyjmowana za minimum, jeśli chodzi o zastosowanie rozwiązania, jakim jest wanna wolnostojąca. Łazienka zazwyczaj nie należy do pomieszczeń o pokaźnych rozmiarach, jednak jeśli dysponujesz nieco większą przestrzenią, zdecydowanie warto pokusić się o takie rozwiązanie. Dlaczego potrzebujesz nieco więcej wolnego obszaru do zagospodarowania wokół wanny wolnostojącej? Głównie z tego względu, że sama w sobie jest nieco większa niż jej klasyczny przyścienny odpowiednik. Po drugie, przy wannie wolnostojącej, niesamowicie elegancko prezentuje się umocowana w podłodze stojąca bateria. Przestrzeń wokół wanny powinna być na tyle obszerna, by dostęp do niej był możliwy z każdej strony. Wannę możesz umieścić na środku łazienki, a także w pobliżu ściany. Taką decyzję podejmujesz na etapie projektowania łazienki, a czynnikiem determinującym jest powierzchnia, jaką dysponujesz w pomieszczeniu. Wanna wolnostojąca umieszczona na środku będzie stanowić centralny punkt tego pomieszczenia i ze zwykłej łazienki stworzy ekskluzywny pokój kąpielowy. W praktyce miejsce ustawienia wanny może być zupełnie dowolne. Powyższe cechy nie stanowią o braku możliwości zamontowania wanny wolnostojącej w niedużej łazience. Pamiętaj, że zaletą tego rozwiązania jest brak obudowy, która niejednokrotnie zajmuje sporo miejsca.

Zalety wanny wolnostojącej

Nie przytłacza swoją formą, ale dodaje charakteru i lekkości. Wygląda ekskluzywnie i wciąż nie należy do tradycyjnych rozwiązań. Jej elegancja i prostota sprawdzają się w łazience o praktycznie każdym stylu. Wanna wolnostojąca daje możliwość dopasowania do niej dodatków wszelkiego rodzaju. Jako wyposażenie łazienki stanowi nie tylko element praktyczny, ale również dekoracyjny. Sprawi, że w prosty sposób dodasz swojej łazience wyjątkowości.

Jaką wannę wybrać do swojej łazienki?

Model, na który ostatecznie się zdecydujesz powinien odpowiadać twoim potrzebom i pasować do stylu wykończenia łazienki. Wanna wolnostojąca pasuje zarówno do aranżacji klasycznej, jak i nowoczesnej. Ważne, aby stanowiła spójne połączenie z pozostałymi elementami wyposażenia. Rozmiar wanny to minimum 165 cm długości i 75 cm szerokości. Dobierz produkt w wymiarach dostosowanych do osób, które będą z niego korzystać. Być może Twoim marzeniem jest wanna dwuosobowa o znacznie większych rozmiarach - takie rozwiązania sięgają nawet 230 x 130 cm. Jeśli chodzi o kształt wanny, zdecydowanie możesz pozwolić sobie na wiele! Kształt serca, a może łezki? Rynek oferuje sporo rozwiązań. Wanny dostępne w naszym sklepie to bardziej i mniej popularne modele. Możesz wybrać zarówno najczęściej wybierany owalny kształt, który cechuje się niesamowitą wygodą użytkowania. Dopasowuje się bowiem do kształtu ciała. Ciekawym udogodnieniem w naszych wannach jest ich wyprofilowany front, czyli ułatwienie na etapie wejścia i wyjścia z kąpieli. Nie można nie zauważyć, że taki kształt dodaje unikalnego wyglądu i sprawia, że wanna o delikatnych kształtach doskonale wpasowuje się w całą aranżację. Kolejnym, najmniej popularnym modelem jest prostokątny. Bardzo znany wśród wanien przyściennych, a dokładnie odwrotnie w kategorii wolnostojących. Świetnie wpasuje się w minimalizm, elegancję i nowoczesność. Konkrety dotyczące wanien dostępnych w naszym sklepie znajdziesz tutaj https://wannaczykabina.pl/26-wanny-wolnostojace.

Materiał wykonania wanny wolnostojącej

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest wanna wolnostojąca, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Jak już zdążyliśmy określić, wybierając taki model, sprawiamy, że wanna staje się centrum całej łazienki i przyciąga uwagę. Zatem jej wykończenie i ogólny wygląd powinny być niemal idealne. Wytrzymałość na wszelkiego rodzaju zarysowania i trwałość - to kluczowe cechy solidnej wanny. Wysoką jakość zapewnia akryl. Świetnie jeśli dodatkowo zostanie zabezpieczony warstwą włókna szklanego, który stanowi dodatkową ochronę. Wanny akrylowe stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań na obecnym rynku. Ten materiał zyskał na popularności dzięki licznym zaletom. Do głównych należy odporność rdzę, a także łatwo usunąć z niego płytkie, powierzchowne rysy. Wybierając wolnostojącą wannę akrylową zapewniasz sobie komfort jej użytkowania, bowiem kolejną zaletą tego materiału jest jego przyjemna struktura. Akryl dodatkowo utrzymuje wysoką temperaturę przez długi czas. Na etapie montażu szczególnie cenną cechą wanny akrylowej jest jej nieduża waga.

Najnowsze wpisy