Wieszaki na ręcznik

W każdej łazience niezbędne są funkcjonalne wieszaki na ręczniki, które poza spełnianiem swojej podstawowej roli gustownie uzupełnią aranżację łazienki, sprawiając, że będzie ona spójna i dopracowana w najmniejszym nawet szczególe. Najwygodniejszą, najbardziej powszechną i uniwersalną formą wieszaków są te do powieszenia na ścianie. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni, bez zabierania miejsca na meble czy sprzęty w łazience. Większe wieszaki przeznaczone na ręczniki kąpielowe czy mniejsze na ręczniki do dłoni i twarzy powinny zawisnąć w różnych miejscach w łazience. Wieszaki na ręczniki występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach, co pozwala wybrać model odpowiedni dla wielkości, charakteru, stylu danej łazienki i potrzeb jej użytkowników.

Gdzie umieścić wieszak łazienkowy?

Wieszaki do łazienki na ręczniki zdecydowanie należy powiesić blisko strefy kąpielowej, to jest niedaleko wyjścia z kabiny, frontu wanny. Tam właśnie najczęściej przydatne są duże kąpielowe ręczniki, zatem konieczny jest montaż dość sporych wieszaków. Mniejsze uchwyty sprawdzą się koło umywalek. Liczba i rozmieszczanie wieszaków w łazience zależy od tego, jaki jest rozmiar i aranżacja oraz ile osób korzysta z łazienki i jakim zakresie. Jeśli dostępne są i wanna i prysznic w różnych częściach łazienki, to niezbędnych będzie kilka wieszaków. Większa liczba lub jeden duży, złożony z kilku haczyków wieszak na ręczniki przyda się w łazience sporych rozmiarów, z której korzysta kilka osób, tak by każdy miał wieszak na swój własny ręcznik.

Kolorystyka i design wieszaków na ręczniki

W naszej ofercie znajdziesz bogaty asortyment wieszaków na ręczniki, zróżnicowany pod względem designu i kolorystyki. Klasyczne, minimalistyczne, chromowane wieszaki sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, a także każdych innych, bo to bardzo uniwersalne rozwiązania. Chromowane wieszaki o bardziej opływowym, delikatnym kształcie i konstrukcji będą pasować do łazienek romantycznych, skandynawskich, prowansalskich. Zaś masywne, duże wieszaki mogą dodać stylu aranżacjom loftowym i wpasować się w przestrzeni z dużą ilością szkła, metalu, elementów w bieli. Drugi często wykorzystywany kolor wieszaków to złoto. Masywne, złote, często także ozdobne wieszaki, o unikalnym designie to propozycja do łazienek retro, glamour, loftowych z elementami w złocie, czerni, czerwieni. Bardziej stonowane, proste wieszaki nadają się też do łazienek schaby chic czy skandynawskich z dodatkami w złocie.

Rodzaje wieszaków na ręczniki

Wieszaki na ręczniki mogą być podłużne szerokie, o sporych rozmiarach – przeznaczone dla kąpielowych ręczników. Z kolei na ręczniki do twarzy czy dłoni można wybrać pojedynczy haczyk, mały wieszak, który wpasuje się nawet w ciasne przestrzenie. Także wieszaki w kształcie pierścienia sprawdzą się do wieszania mniejszych, średnich ręczników, które można przez ten pierścień przewiesić. Niektóre wieszaki łazienkowe na ręczniki mają dodatkowo wbudowaną półeczkę na kosmetyki.