Prowadnice do kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa zaliczana jest do rozwiązań funkcjonalnych. Popularność zdobyła dzięki oszczędności wody, zdecydowanie większej niż wanna. Korzystanie z kabiny prysznicowej nie sprawia trudności. Odpowiednio dobrana wysokość brodzika sprawia, że nawet osoby mające wyzwanie z poruszaniem się bez obaw mogą z niej korzystać. Dodatkowy komfort da montaż siedziska w kabinie prysznicowej. Wówczas każdy może swobodnie usiąść i bezpiecznie zażywać kąpieli lub oddawać się zabiegom pielęgnacyjnym. Bezpieczeństwo podczas korzystania z natrysku gwarantują nie tylko widoczne gołym okiem elementy, takie jak brodzik z odpowiednią powłoką antypoślizgową czy odpowiednio zamontowana kabina, ale także z pozoru mniej ważne, a jednocześnie będące gwarancją jakości całej konstrukcji. Do takich elementów montażu zaliczamy prowadnice do kabiny prysznicowej.

Jaką rolę spełniają prowadnice do kabiny prysznicowej?

Prowadnice do kabiny prysznicowej, podobnie jak rolki, czy zawiasy odpowiadają za ruchomość drzwi. Wejście do kabiny, jak i jej opuszczenie nie powinno stanowić żadnych trudności. Mokra powierzchnia, brak uchwytów, które mogłoby pomóc opuścić kabinę są już wystarczająco niebezpieczne. Nie warto mnożyć problemów poprzez walkę z unieruchomionymi drzwiami kabiny. Z tego względu warto wybrać prowadnice do kabiny prysznicowej, które zapewnią idealną mobilność drzwi. To elementy, w których płynnie mogą poruszać się rolki zamontowane na drzwiach kabiny. Powinny cechować się bezawaryjnością, aby uniknąć ryzyka uwięzienia Cię wewnątrz kabiny. 

Na co zwrócić uwagę kupując prowadnice do kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa wyposażona w drzwi przesuwne jest doskonałym rozwiązaniem do małej łazienki. Dlaczego? Głównym powodem jest fakt, że taka kabina nie potrzebuje dodatkowego miejsca przed wejściem do niej - pozostawianego właśnie w celu swobodnego otwarcia drzwi. Mechanizm, który odpowiada za mobilność drzwi przesuwnych powinien być wysokiej jakości. Prowadnice do kabiny prysznicowej powinny pozwolić na tak dużą ruchomość drzwi, która zagwarantuje bezpieczeństwo, ale także swobodne ich otwarcie i przejście przez nie. Po zamknięciu kabina powinna pozostawać szczelną - drzwi muszą domykać się do końca i nie mogą samoczynnie się rozsuwać. Rozmiar prowadnicy powinien być dostosowany do wielkości, grubości drzwi kabiny oraz do rolek. Wszystkie te elementy powinny ze sobą współpracować bez zarzutu. Sprawdź, jakich materiałów użyto do ich produkcji i jakiej gwarancji udziela producent. Dzięki temu upewnisz się, że wybrane przez Ciebie produkty będą służyć Ci przez wiele lat.

Czym zastąpić prowadnice do kabiny prysznicowej?

Nie każda kabina jest wyposażona w drzwi przesuwne. Możesz zdecydować się np. na model z drzwiami otwieranymi na zewnątrz. Jednak w tej sytuacji musisz upewnić się, że przed kabiną masz wystarczająco dużo miejsca, które pozwoli komfortowo wejść pod prysznic. 

Niezależnie od wybranego rozwiązania, czy to prowadnicy czy zawiasów, wybierz produkt najwyższej jakości. Pamiętaj, że gwarancja bezpieczeństwa i bezawaryjności powinna stanowić cechę, na podstawie której podejmiesz decyzję o zakupie.