Piecyki

Sezon grzewczy w naszym kraju trwa bardzo długo, a koszty ogrzewania są wysokie, dlatego wiele osób sięga po piecyki do ogrzewania przenośne, dzięki którym można szybko podnieść temperaturę w niemal każdym pomieszczeniu. Najpopularniejsze są modele naftowe i gazowe, stanowiące alternatywę dla urządzeń elektrycznych. Warto je zastosować szczególnie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu stałego. Koniecznie zobacz dostępne w naszym sklepie piecyki, które są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Urządzenia posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań, dlatego są idealne do wykorzystania nie tylko w domu, ale także w sklepach, na halach magazynowych, w biurach, mieszkaniach i wszędzie tam, gdzie konieczne jest dogrzanie przestrzeni.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 199,00 zł - 766,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Piecyki naftowe – doskonały wybór do miejsc bez prądu

Piecyki do ogrzewania na naftę są doskonałe do wykorzystania w nieogrzewanych domkach letniskowych, na kempingach, w przydomowych przestrzeniach i wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Mogą być używane do dogrzewania pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, jednak warto robić to z umiarem, gdyż efekty spalania nafty trafiają do wnętrz, mając negatywny wpływ na jakość powietrza, a co za tym idzie, na zdrowie domowników. Jeśli chcesz wygodnie korzystać z piecyka, zaopatrz się w czujnik stężenia dwutlenku węgla, by zareagować w razie przekroczenia norm.

Co jeszcze warto wiedzieć o piecykach naftowych

Piecyki naftowe są przenośnymi urządzeniami, które spalają specjalne paliwo zawierające jak najmniej substancji zapachowych i szkodliwych. Mają zazwyczaj nieco niższą moc niż urządzenia gazowe i wynosi ona ok. 3 kW. Podczas pracy zwiększają wilgotność powietrza w ogrzewanym wnętrzu, o czym zawsze warto pamiętać. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo korzystania, gdyż są wyposażone w wiele nowoczesnych funkcjonalności, w tym automatyczny wyłącznik, czujnik wysokiej temperatury czy zabezpieczenie przed potrąceniem. Piecyki do ogrzewania na naftę to m.in. urządzenia knotowe działające na zasadzie spalania paliwa, którym został nasączony knot. Dochodzi wtedy do podgrzewania kolumny spalania oddającej ciepło do pomieszczenia. Nowoczesne i zaawansowane modele to elektroniczne piecyki naftowe działające na zasadzie wtrysku paliwa do komory spalania. Ciepło jest roznoszone z pomocą wentylatora nadmuchowego.

Piecyki gazowe – skuteczne i niedrogie rozwiązanie

Jeśli interesują cię piecyki łazienkowe, zdecydowanie polecamy modele działające na gaz. Są zasilane z pomocą paliwa propan butan, które szybko i skutecznie ogrzewa każde pomieszczenie, wyróżniając się wysoką wartością opałową. To doskonałe rozwiązanie do wnętrz, jak i na zewnątrz, dlatego bez problemu ustawisz je np. na tarasie lub w altanie. Tego rodzaju piecyki są dostępne w wielu rodzajach – m.in. na podczerwień, podbłękit, a nawet z katalizą. W naszej ofercie znajdziesz także piecyki gazowo kwarcowe i gazowo-elektryczne, które stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych modeli.

Piecyki łazienkowe na gaz – dodatkowe informacje

Tego rodzaju piecyki są także stosunkowo nieduże i lekkie, dlatego każdy bez większych trudności przetransportuje je z miejsca na miejsce. Dzięki temu, że są zasilane gazem płynnym z butli, są uważane za bezpieczne, a podczas spalania nie dochodzi do powstawania niebezpiecznych substancji ani dymu. Tego typu piecyki łazienkowe mają liczne zabezpieczenia – termiczny czujnik obecności płomienia, system automatycznego wyłączania, jak i zabezpieczenia antyprzechyłowe.