Wanny asymetryczne

Wanny asymetryczne montuje się przy ścianie, w rogu łazienki, lub ustawia jako wolnostojące w centrum pokoju kąpielowego. Wyróżnia je bardzo efektowny wygląd z nowoczesną linią. Wanny asymetryczne świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, a nietypowy kształt zapewnia odpowiednio głęboką nieckę i tym samym wygodną kąpiel.

Aktywne filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 999,00 zł - 6 199,00 zł

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Długość (cm)

Długość (cm)

Pojemność (L)

Pojemność (L)

Aktywne filtry

Rodzaje wanien asymetrycznych

Wanny asymetryczne występują w różnych rozmiarach i kształtach. Istnieją modele narożne, przyścienne, wolnostojące, wnękowe, z prostą linią od frontu czy w formie łuku z obniżonym frontem do wygodnego wejścia. Wanny mogą być zaprojektowane na bazie trójkąta, trapezu, prostokąta, przypominać wyglądem kształt awokado czy łzy. Dostępne są wersje prawe i lewe. To, co łączy wanny asymetryczne, to inna długość każdego boku, wyjątkowa lekkość i nowoczesność formy. Jeśli chodzi o wymiary, to zaczynają się od około 75 cm szerokości, dochodząc do 110 cm, a długość wynosi zazwyczaj między 140 a 180 cm.

Jakie zalety posiada wanna asymetryczna?

Wanna asymetryczna ma często opływowy kształt, który umożliwia wygodne ułożenie ciała podczas kąpieli. Jej wyjątkowa forma sprawia, że będzie ona dodawać szykowności i elegancji każdej łazience. Nieregularne boki pozwalają na lepsze wpasowanie wanny do przestrzeni, w tym także w małych łazienkach.

Do jakiej łazienki wybrać wannę asymetryczną?

Narożna wanna asymetryczna doskonale nadaje się do niewielkich łazienek, jeśli bok nieprzylegający do ściany mają skrócony, dzięki czemu zyskuje się więcej przestrzeni. Występują modele, w których bok do oparcia plecami jest dłuższy, a ten, o który opiera się stopy, jest krótszy i w ten sposób wanna zabiera mniej przestrzeni użytkowej łazienki. Co więcej, z racji tego, że takie modele często mają profilowane, głębokie niecki, to pomimo mniejszych, nietypowych rozmiarów, gwarantują komfortową kąpiel. Wanny asymetryczne łatwiej jest wpasować w łazienkę o nieregularnych kształtach, czy niestandardowe wnęki. Przestronne, spore wanny asymetryczne wolnostojące, które wyglądają bardzo nowocześnie i szykownie, sprawdzą się w dużych pokojach kąpielowych o modernistycznym, industrialnym i skandynawskim wystroju.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanien asymetrycznych?

W pierwszej kolejności trzeba dobrze zmierzyć przeznaczoną na wannę przestrzeń w łazience i wszystkie boki wanny asymetrycznej, z których każdy może mieć inną długość. Należy potwierdzić, że wanna pomimo nietypowego kształtu ma na tyle głęboką nieckę oraz właściwą długości i szerokość, że nawet wysoka osoba będzie mogła wygodnie się w niej kąpać. Do wyboru zostaje materiał wykonania wanny – wskazany jest akryl jako najczęściej stosowany i mający najwięcej zalet użytkowych. Jest przyjemny w dotyku, trzyma ciepło wody przez długi czas, wykazuje odporność na zarysowania, a do tego wanny akrylowe są lekkie. Jeśli wanna asymetryczna jest wolnostojąca na nóżkach, to warto zwrócić też uwagę na materiał ich wykonania i design, który może zupełnie zmienić stylistykę wanny i tym samym łazienki.

Zobacz również: Wanny prostokątne